ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЕТНОГРАФІЧНА ЗУПИНКА
24.07.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 58-59 (22277-22278) / Тираж: 8525

Щоб реалізувати мистецькі здібності, не завжди потрібна обладнана студія чи майстерня. Це довели депутат Балтської міської ради, голова фермерського господарства «Гольма» В.І. Радзілевич і майстер пензля з однойменного села О.Л. Маринчук.

За задумом першого та завдяки художньому втіленню другого сільська автобусна зупинка з тривіального об’єкта малої архітектурної форми перетворилася на мистецько-етнографічний об’єкт, який, з одного боку, дає можливість отримати естетичну насолоду, а з іншого — поринути у сиву давнину життя наших предків. Відтепер усі, хто проїжджає через Гольму, не кажучи вже про місцевий люд, обов’язково зазирають до зупинки, щоб помилуватися своєрідною картиною на стінах.

Зображення давнього селянського побуту О.Л. Маринчук виконав у яскраво сонячній гаммі кольо-рів, перенісши нас у ті часи, коли криниці були з журавлями, а вантажі возити кіньми чи волами. Зворушливо-охайні хати під соломою, просторі подвір’я, зарослі смарагдовою травою, переносять сучасників у бабусине чи й прабабусине село, де з-під стріхи вилітали на велику волю ластів’ята, у дворі паслися кози та гуси, бавилися сільські дітлахи, поралися по господарству жінки та чоловіки, вбрані у національний одяг.

В одному розписі автор намагався передати все, що притаманне збірному образу балтського сільського краєвиду. В’юнки, що заплели тини, рясні від плодів яблуні, поля на горизонті, пара круторогих волів, які схилились над соковитою травою, доріжка, від хати на пагорб, млин над дзеркалом озерця… Кілька таких сюжетів об’єдналися в один — місткий, колоритний і красномовний. Тут є все, з чим жила, живе й житиме сільська людина, до чого горнеться душа і від чого на душі стає світліше.

У сухій статистиці депутатських чи фермерських справ ця подія може значитися сухо: впорядкування зупинки у центрі села за фінансової підтримки В.І. Радзілевича. Але це не звичайний благоустрій і не тільки благодійництво, бо ініціаторові такого перетворення не байдуже до обличчя села, до його долі, минувшини та майбутнього. І хто б подумав, що все це так вдало поєднається і стане окрасою Гольми.

Автор: Віра ТИХОНОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту