РОСІЙСЬКІ ОКУПАНТИ ПРИВЛАСНИЛИ УКРАЇНСЬКИЙ БОЙОВИЙ КОРАБЕЛЬ
Цього тижня стало відомо, що російські окупанти підняли андріївський прапор над українським великим десантним кораблем «Костянтин Ольшанський», який вони захопили в 2014 році. Перехід «Ольшанського» на бік російського флоту загрожує національній безпеці України.
Великий десантний корабель (ВДК) проєкту 775 «Костянтин Ольшанський» здатен вмістити до 12 одиниць різної бронетехніки (танки теж) і понад 300 осіб десанту. Це найважливіша характеристика, яку нам важливо знати про кораблі цього проєкту.
«Костянтин Ольшанський» захопили російські військові під час відомих кримських подій весни 2014-го. При цьому український екіпаж ВДК встиг пошкодити один із двигунів корабля. У 2016-у, за даними ЗМІ, окупанти розпочали ремонт «Ольшанського», пофарбувавши його в бойові кольори свого флоту (була й інша інформація — нібито росіяни використовували український корабель як донора для інших суден свого флоту). Про те, що «Костянтин Ольшанський» увійшов до складу ЧФ РФ під номером 402, стало відомо 2 серпня.
Перехід саме цього корабля до бойового складу ЧФ РФ — подія неординарна і становить велику загрозу для національної безпеки України. За інформацією з відкритих джерел, «Костянтин Ольшанський» став п’ятим ВДК проєкту 775, які перебувають у складі Чорноморського флоту РФ. Його «побратимами» є великі десантні кораблі «Ямал», «Азов», «Новочеркаськ» і «Цезар Куніков». Вони могли б висадити на берег до 50 одиниць бронетехніки і до чотирьох батальйонів десанту (близько 1200 осіб).
На озброєнні ЧФ РФ також перебували ВДК проєкту 1171 «Тапір» — «Саратов», «Орськ», «Микола Фільченков». Кожен із цих кораблів може везти на собі до 20 бойових танків або 45 бронетранспортерів, а також 300—400 десантників. Тобто це ще 1200 військовослужбовців, які за потреби можуть бути кинуті в бій.
Цілком очевидно, що введення «Костянтина Ольшанського» підвищує десантні можливості ЧФ РФ, оскільки дозволяє висадити на узбережжя ще 12 бойових машин і батальйон морської піхоти. Всього вісім великих десантних кораблів дають змогу ввести в бій практично повнокровну бригаду з танками та іншою бронетехнікою.
Звичайно, можна припустити, що остаточне «віджимання» українського ВДК відбулося лише з мирною метою, адже кораблі цього класу можуть використовуватися також для транспортування вантажів та рятувальних операцій. Але, найімовірніше, головний аспект — саме військовий. Російську армію готують до десантування на берег. Який саме?
Найближча «кандидатура» — це українські береги в Одеській і Миколаївській областях, а можливо, острів Зміїний. Відомо, що під час квітневого загострення, пов’язаного з великою концентрацією російських військ біля українських кордонів, саме морський десант на узбережжі Чорного та Азовського морів з вторгненням на південь України вважався одним з можливих варіантів розвитку подій.
Безумовно, не варто падати перед пострілом. Коли відбудеться таке вторгнення, чи відбудеться взагалі, та й чи виявиться успішним — велике питання. Але те, що таку можливість має на думці російське командування — абсолютно очевидно. Більше того, ймовірно, про неї почали замислюватися вже в 2016 році — саме тоді, нагадаємо, окупанти почали ремонтувати «Ольшанський».
Джерело: https://www.slovoidilo.ua.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |