Німецький фонд Маршалла Сполучених Штатів та Фонд Бумбураса провели IV Міжнародну конференцію «Одеські дебати», участь в якій взяв голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
Протягом багатьох років «Одеські дебати» стали провідним дискусійним клубом, який збирає лідерів, осіб, які приймають рішення, та експертів для пошуку рішень найнагальніших соціально-економічних та безпекових проблем, які стоять перед Україною. Дебати мають на меті сприяти відвертому, вільному обміну між високопоставленими колегами з різних секторів. Зазначений формат суспільно-політичних обговорень заснований з метою сприяння безпековому діалогу між Україною, Чорноморським регіоном та трансатлантичними партнерами.
Вітаючи усіх на щорічній міжнародній конференції «Одеські дебати», голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький відзначив, що тема цьогорічного заходу «Перспективне мислення: побудова мирної та процвітаючої України» є надзвичайно актуальною у розрізі останніх подій.
«Проблематика геополітичної безпеки набагато ширша за питання військово-політичної стабільності. Це, перш за все, стійкість світової економіки, економічна безпека, подолання бідності, людський розвиток та налагодження міжнародного діалогу, незалежно від релігійної чи політичної приналежності. Такий всеосяжний характер безпеки виражений в її базовому принципі: «Безпека кожного — це безпека всіх». Особливо гостро ми відчуваємо важливість дотримання цього принципу сьогодні, коли світ переживає глобальну кризу у вигляді пандемії, яка фактично паралізує світ та унеможливлює реалізацію багатьох ефективних проєктів», — сказав Сергій Гриневецький.
Голова Одеської ОДА нагадав учасникам форуму, що Кабінет Міністрів України схвалив «Програму головування України в Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону у період з листопада 2021 року по листопад 2022 року» та затвердив «План заходів з її реалізації». Стратегія Європейського союзу для Дунайського регіону» є однією з чотирьох макрорегіональних стратегій ЄС, що спрямована на зміцнення транснаціонального співробітництва в регіоні, подолання диспропорцій в його соціально-економічному розвитку, об’єднання та координацію зусиль усіх учасників для втілення спільних проєктів.
«Україна стала першою країною, яка не є повноправним членом Європейського союзу, що протягом року головуватиме у даній макрорегіональній ініціативі, до реалізації якої залучено 14 країн Дунайського басейну. Маю щиру надію, що головування України у «Дунайській стратегії» і співпраця на рівних умовах з країнами — членами ЄС за 12 пріоритетними напрямами, що сприяє згуртованості народів Дунайського макрорегіону та активізації євроінтеграційних процесів, стане важливим кроком в реалізації євроінтеграційних прагнень України та буде відповідальною місією, що дасть шанс і Україні, і Одещині зміцнити свою роль як регіонального лідера в Дунайському регіоні», — зазначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |