ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В Одеській ОДА обговорили питання доступності лікарських препаратів, медичних послуг та компенсаційних виплат для певних категорій захворювань
09.11.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 125(11115) / Тираж: 10407

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергову селекторну робочу нараду в режимі онлайн з головами райдержадміністрацій, районних рад, територіальних громад та міст обласного значення. В ході наради було розглянуто та обговорено актуальне соціально значуще питання регіонального та навіть державного рівня — реімбурсація лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

З зазначеного питання доповіла директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.

Реімбурсація (від англ. reimbursement, тобто виплата компенсацій) — загальноприйнята міжнародна практика у сфері охорони здоров’я, яка спрямована на забезпечення доступності лікарських препаратів та медичних послуг для населення, із здійсненням компенсаційних виплат для певних категорій захворювань та хворих.

«В Одеській області станом на 01.11.2021 р. зареєстровано всього 76820 осіб, які є хворими на цукровий діабет та потребують лікування інсуліном:на діабет І типу хворіє 12571 особа (включаючи 626 дітей), на діабет ІІ типу — 64249 осіб. З них у м. Одеса мешкає 39817 осіб, 37003 особи — в Одеській області. Всього в Україні хворіють на цукровий діабет 215240 осіб. Постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 №854 з 1 жовтня поточного року програма реімбурсації лікарських засобів, а саме інсулінів для забезпечення хворих на цукровий діабет

І типу перейшла під адміністрування Національної служби здоров’я України», — надала загальну характеристику ситуації директор Департаменту охорони здоров’я ОДА.

При цьому Наталія Одарій-Захар’єва зазначила позитивні зміни, що відбулися у даному напрямку, зокрема, це суттєва зміна маршруту діабетних пацієнтів; обов’язкове введення електронної медичної документації (плани лікування, виписка рецептів, отримання лікарського засобу); отримання пацієнтами постійного цілодобового доступу до лікарського засобу, незалежно від територіальних обмежень та прив’язок до місця проживання.

«Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації проведено значну організаційно-методичну роботу з підготовки та реалізації державної програми реімбурсації інсулінів для хворих на цукровий діабет в Одеському регіоні. Завдяки доброму плануванню область змогла своєчасно розпочати реалізацію цієї програми. Також Департаментом забезпечено проходження в онлайн-режимі на освітній платформі Академії НСЗУ навчання лікарів-ендокринологів області, яких в електронній системі наразі зареєстровано 85 осіб, з них: 42 мають електронні ключі доступу до формування планів лікування інсулінозалежних хворих — як дітей, так і дорослих. Станом на 01.11.2021 р. в області вже оформлено 6399 електронних планів лікування, виписано 9035 електронних рецептів. Державна програма виконана на 51%, робота у даному напрямку продовжується», — відзначила Наталія Одарій-Захар’єва.

«Як приклад позитивної роботи хотіла би відзначити наступні територіальні громади області: Арцизька міська, Білгород-Дністровська міська, Подільська міська, Роздільнянська міська, Куяльницька сільська. Проте є також громади, що поставились до виконання зазначеної державної програми без належної відповідальності: це — Ананьївська міська, Велико-Михайлівська селищна, Савранська селищна, Ширяєвська селищна», — наголосила директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту