Розробку містобудівної документації для територіальних громад одещини обговорено на засіданні колегії
Одним з питань порядку денного чергового засідання колегії Одеської облдержадміністрації, яке у режимі онлайн провів голова ОДА Сергій Гриневецький, став поточний стан готовності та якості містобудівної документації у територіальних громадах регіону. Із зазначеного питання доповіла начальник управління з питань містобудування та архітектури ОДА, головний архітектор Одеської області Надія Бєлєнко.
«Основними завданнями управління є забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудівної діяльності на території Одеської області, проведення аналізу стану містобудування на території області, координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку територій, забудови населених пунктів на території області. При цьому одним з пріоритетних напрямків є забезпечення населених пунктів відповідною містобудівною документацією місцевого рівня. В області діє «Регіональна комплексна програма з утворення (оновлення) містобудівної документації територій та містобудівного кадастру на 2019–2021 роки», яку було затверджено рішенням Одеської обласної ради. Виготовлення та актуалізація картографічної основи в цифровій формі як просторово орієнтованої інформації виконується в державній системі координат УСК-2000. Виготовлення містобудівної документації та топографо-геодезичної зйомки забезпечується на основі співфінансування з відповідних місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом. На сьогодні із 1174 населених пунктів Одещини генеральними планами забезпечено 801 населений пункт (68%)», — зазначила Надія Бєлєнко.
Головний архітектор Одеської області вказала на актуальну проблему декількарічного недофінансування по зазначеній Програмі, що у значній мірі вплинуло на кількість розроблених генеральних планів населених пунктів. Також гальмування цього процесу було обумовлено внесенням змін до низки законів України, у тому числі до тих, що регламентують містобудівну діяльність: було введено новий вид містобудівної документації місцевого рівня (комплексний план просторового розвитку території територіальної громади), що водночас є земельною документацією та розробляється з обов’язковою наявністю генерального плану адміністративного центру територіальної громади.
На разі в Одеській області рішення про розроблення комплексних планів прийняті тільки в Красносільській, Курісовській, Теплицькій сільських, Авангардівській селищній, Кодимській та Южненській міських територіальних громадах.
Управлінням підготовлено проєкт «Програми із забезпечення територіальних громад Одеської області містобудівною документацією з просторового розвитку територій на 2022–2025 роки», яка спрямована на забезпечення сталого розвитку територіальних громад з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів.
Окремо Надія Бєлєнко зазначила, що за останні 3 роки було розглянуто 200 проєктів генеральних планів населених пунктів, а на геопорталі містобудівного кадастру управління (створено у 2019 році) вже розміщено 805 генеральних планів.
«Хочу звернути увагу, що земельні ресурси є ключовим фактором розвитку територіальних громад, а їх ефективне використання на користь громади є ключовою функцією органів місцевого самоврядування. Комплексний план просторового розвитку є основним документом, що узгоджує всі рішення, впорядковує земельні відносини, об’єднує всю містобудівну документацію та одночасно є документом стратегічного розвитку. Таким чином, без якісно розробленого та ретельно прорахованого комплексного плану, із планом зонування в його складі, територіальні громади не зможуть ані використовувати земельні ресурси, ані узгоджувати рішення щодо планування окремих частин своїх територій, ані надавати у власність та у право користування земельні ділянки. Тож вважаємо, що початок розроблення комплексного плану для кожної території є необхідним стратегічним кроком, без якого про перспективний розвиток територіальної громади не може йти мови», — наголосила Надія Бєлєнко, звертаючись до представників органів місцевого самоврядування Одещини та закликала їх до прискорення процесу розробки належної містобудівної документації.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |