Європейська Комісія та «Європа Ностра» оголосили переможців премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2022 року, що фінансується програмою ЄС «Креативна Європа».
Цьогоріч, повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні, відзначено 30 видатних досягнень у галузі культурної спадщини із 18 європейських країн у п’яти категоріях.
Коментуючи цю подію, єврокомісарка з інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель зазначила: «Я щиро вітаю усіх переможців премії European HeritageAwards / Europa Nostra Awards за виняткову якість їхньої роботи та відкритість до інновацій. 2022 рік є особливим, оскільки ми святкуємо 20-ліття премії ЄС з культурної спадщини, що стала найвизначнішою нагородою для європейської спільноти у цій царині. Багато з відзначених ініціатив демонструють величезний інтерес та залучення молоді до нашої культурної спадщини, історії та культурної самобутності, що дуже актуально в Європейський рік молоді. Особливо визнаємо двох українських лауреатів. «Креативна Європа», яка співфінансує нагороди, виступає за сприяння культурі та творчості в побудові інклюзивних і згуртованих суспільств, заснованих на основних європейських цінностях».
У свою чергу виконавчий директор «Європи Ностри» проф. др. Герман Парцінгер наголосив: «Цьогорічні лауреати премії є яскравими прикладами того, як наша спадщина знову пов’язує нас із природою, допомагає створити відчуття приналежності та місця і є невід’ємним будівельним каменем у розвитку кругової економіки, яка підтримує стійкий та інклюзивний спосіб життя. Я вітаю всіх цих видатних переможців — професіоналів та ентузіастів — за їх важливу й похвальну роботу».
Серед переможців, як уже мовилося, є дві українські ініціативи. У категорії «Охорона культурної спадщини та її адаптивне повторне використання» нагороди удостоєний проєкт з відновлення Андріївської церкви у Києві (St. Andrew’s Church, Kyiv, UKRAINE). Ця комплексна і добре задокументована реставрація повернула народові України пам’ятку, яка має значну культурну та духовну цінність. Зараз церква функціонує як музей і в ній проводяться церковні служби, науково-освітні заходи та концерти камерної музики.
А в номінації «Залучення громадян та підвищення обізнаності» відзначений проєкт «Всесвітній день вишиванки» (World Vyshyvanka Day, UKRAINE), який починався як студентський і перетворився на щорічне свято, що відзначається на міжнародному рівні і допомагає зберегти культову українську вишиванку як важливий елемент спадщини нашого народу.
Церемонія вручення нагород стане яскравою подією на саміті європейської культурної спадщини 2022 року, який відбудеться 25-27 вересня у Празі.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |