ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Підпалиш – сядеш
06.08.2022 / Газета: Чорноморські новини / № 59-60(22382-22383) / Тираж: 8525

В Україні посилять кримінальну відповідальність за підпали опалого листя та стерні. Йдеться про дії, що спровокували знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу.

Відповідний законопроєкт № 7212-1 схвалила у першому читанні Верховна Рада. Цим документом вносяться зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення. Зокрема, пропонується розширити перелік дій, за які буде передбачено кримінальну відповідальність, та посилити її в умовах воєнного стану.

Так, згідно із законопроєктом, в умовах воєнного чи надзвичайного стану правопорушникам може загрожувати позбавлення волі на строк від 5 до 10 років – за умисне знищення або пошкодження вогнем чи іншим способом лісу, зелених насаджень, стерні, луків, пасовищ, степової, водно-болотної чи іншої рослинності, її залишків та опалого листя на землях будь-якої категорії, якщо це спричинило істотну шкоду довкіллю.

У мирний час за ці ж самі дії строк обмеження чи позбавлення волі становитиме від 2 до 5 років. За відповідну шкоду, завдану на територіях природно-заповідного фонду, передбачається позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

«В умовах війни наше довкілля зазнає значної шкоди від бойових дій та ракетних обстрілів. І ми не маємо жодного права допускати ще й руйнування його безвідповідальною поведінкою, нерозумінням, що випалювання сухостою – це велика небезпека. Ми неодноразово бачили, до яких наслідків призводили такі дії у мирний час. Сьогодні це додаткове навантаження на наше довкілля і додатковий клопіт для вогнеборців, які цілодобово рятують людські життя, розміновують території та розбирають завали, а ще – змушені ліквідовувати підпали сухостою», – прокоментував законодавчу ініціативу профільний міністр Руслан Стрілець.

У Кримінальному кодексі окремо встановлять і відповідальність за знищення або пошкодження лісу та лісових насаджень внаслідок недотримання правил пожежної безпеки, якщо це спричинило істотну шкоду довкіллю. Покарання – виправні роботи на строк до 2 років або обмеження волі на строк від 1 до 3 років. За ці ж дії у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду або якщо вони спричини тяжкі наслідки для довкілля правопорушникам загрожує позбавлення волі на строк від 1 до 3 років.

Вчинення правопорушень в умовах воєнного або надзвичайного стану або якщо вони призвели до загибелі людини, масової загибелі тварин чи виникнення інших особливо тяжких наслідків, каратиметься позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту