Більшість одеситів із тих, хто взяв участь в електронному опитуванні щодо долі пам’ятника «Засновникам міста» (Катерині ІІ), проголосувала за його демонтаж.
20 жовтня на міському порталі «Соціально активний громадянин», де й проводилося опитування, оприлюднили його підсумки. Отож, із 20 вересня по 20 жовтня городяни (саме члени територіальної громади Одеси, зареєстровані у місті й кому вже сповнилося вісімнадцять), могли обрати один із семи варіантів подальшої долі пам’ятника.
Загалом до опитування долучилося 7796 осіб. Судячи з інформації, оприлюдненої на порталі, це були не тільки одесити, а відтак голоси іногородніх не зараховані. Організатори виявили й інші порушення, через які учасників блокували. До слова, сама процедура опитування була хитромудрою, з багатьма кроками-вимогами щодо підтвердження особи, через що, мабуть, воно й не стало масовим. І тепер у противників демонтажу Катерини ІІ появився новий аргумент: «Ой, проголосувало якихось вісім тисяч — то й що? Це що — думка всіх одеситів?». Звісно, якби більшість була на їхньому боці, то, певна річ, тих восьми тисяч вистачило б, щоб вирішити за всіх.
Чи змусить Одеську міськраду на чолі з Геннадієм Трухановим цей результат опитування (слід наголосити: організованого самою міською владою) виконати, нарешті, правові вимоги щодо звільнення української землі від імперських, радянських і російських наративів — питання відкрите.
По-перше, ще триває перевірка профілів частини респондентів (тож остаточні результати як тих, хто обрав той чи інший варіант, так і тих, чиї голоси заблоковані, — ще попереду). Але простий математичний розрахунок показує, що більшість буде таки на боці прихильників повного демонтажу пам’ятника з його нинішнього місця.
По-друге, вирішальне слово все одно за міською радою. Саме депутати мусять ухвалити рішення (звісно, якщо не хочуть, щоб якась не зовсім правомірна ініціатива знизу вирішила це питання за них). Але один раз міськрада вже провалила голосування за демонтаж Катерини ІІ та перенесення цінних елементів пам’ятника до музею. Тоді, на сесії 28 вересня, за таке рішення проголосували лише 17 із 64 обранців громади. Побачимо, як буде тепер.
Що ж до голосування одеситів, то їхні вподобання станом на 20 жовтня поділилися так:
демонтувати з пам’ятника імперські символи: проголосували — 30, перевірені — 9, на перевірці — 9, заблоковані — 12;
демонтувати з пам’ятника лише скульптуру Катерини ІІ: 18, 10, 4, 4;
демонтувати пам’ятник повністю: 3914, 2378, 766, 770;
відкласти вирішення питання долі пам’ятника до закінчення воєнного стану: 39, 28, 9, 2;
зберегти пам’ятник на своєму місці без змін: 650, 442, 150, 58;
зберегти пам’ятник на своєму місці, доповнивши історичною інформацією щодо діяльності Катерини ІІ: 2816, 1946, 641, 229;
зберегти пам’ятник та перенести до спеціального меморіального парку чи музею: 329, 224, 72, 33.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |