У національному природному парку «Тузлівські лимани» розквіт солонець. Ця чарівна квітка фарбує воду лиману у багряний колір.
Про це повідомив еколог Іван Русєв на своїй сторінці у «Фейсбуці.
Це сукулентний однолітник із соковитим гіллястим стеблом і редукованим листям. Молода рослина забарвлена в смарагдово-зелений колір, а з настанням осінніх холодів набуває пурпурово-червоні, багряні тони та забарвлює береги Тузловських лиманів в багато відтінків червоного та рожевого кольору.
«Найбільш виразною картиною осені в нацпарку є екзотична і приваблива рослина — солонець трав'янистий. Це дивовижна, і просто фантастична рослина всієї світової флори», — зазначає дослідник природи.
Незважаючи на свій яскравий окрас, рослина є корисною та їстівною. Її можна додавати в салати, як гарнір до риби й морепродуктів або як самостійну страву.
Солонець росте на дуже солоних ґрунтах навколо лиманів. У Туреччині його називають морський горох чи морські боби. Рослину так назвали через використання у кулінарії. Його можна зустріти на всіх мілководдях або на висохлих прибережних територіях лиманів парку «Тузлівські лимани», але він характерний для всіх солонуватих і солоних лиманів Причорномор'я.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |