ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Вони контролювали Одесу
10.12.2022 / Газета: Чорноморські новини / № 95-96(22418-22419) / Тираж: 8525

Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро викрили злочинну організацію, яка взяла під контроль Одеську міську раду та бюджет міста, повідомляється на фейсбук-сторінці САП.

5 грудня за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ затримали трьох осіб за підозрою у створенні злочинної організації, яка контролювала посадовців Одеської міської ради, та вчиненні інших корупційних злочинів. Попередня правова кваліфікація — ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 369 КК України.

Слідством установлено, що з осені 2021 року учасники злочинної організації контролювали питання забудови в Одесі, розпорядження коштами місцевого бюджету, а також діяльність комунальних підприємств та їхню взаємодію з приватним сектором ринку. Фактично злочинна організація тримала під контролем усі значні бюджетні витрати Одеси та погоджувала основні питання порядку денного сесій міськради. Для реалізації злочинних дій особи налагодили процес системного підкупу чиновників і депутатів місцевої ради, які й забезпечували ухвалення потрібних рішень органом місцевого самоврядування.

Наразі викрито двох організаторів злочинної схеми та їхню довірену особу, встановлюються інші причетні до діяльності цієї злочинної організації.

Як повідомляє у своєму телеграм-каналі Центр протидії корупції, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Ярослав Шкодін обрав запобіжний захід одеському бізнесмену Борису Кауфману, якого цими днями затримали детективи НАБУ. Йому обрали тримання під вартою з альтернативною заставою у 129 млн грн.

Прокурор САП просив обрати Кауфману запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без застави, але окремо згадав, що якщо буде застава, то її розмір мав би становити 496 млн 200 тис. грн.

Якщо Кауфман внесе заставу (а у цьому можна навіть не сумніватися, адже, за даними Forbes, статки бізнесмена складають 220 млн доларів), то він буде зобов’язаний дотримуватися низки обов’язків, зокрема не покидати межі міст Києва та Одеси, не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними і буде змушений носити електронний браслет.

На судовому засіданні у Кауфмана була група підтримки, зокрема підтримати його прийшов і колишній нардеп від «Народного фронту» Ігор Котвіцький, дружина якого у березні вивезла з України 30 млн доларів.

За даними слідства, злочинна організація, керівниками якої були Борис Кауфман та його партнер Олександр Борухович (колишнє прізвище — Грановський) щомісяця накопичувала дохід у середньому по 12 млн грн.

НАБУ та САП стверджують, що учасники злочинної організації займалися регулярним підкупом чиновників Одеської міськради. Зокрема, з листопада 2021-го по серпень 2022-го заступник мера Одеси та керівник апарату міськради Олег Бриндак начебто отримав майже 2,5 млн грн за прийняття рішень та вплив на депутатів. Перший заступник Труханова Михайло Кучук із березня по липень 2022 року, за даними слідства, — 900 тис. грн. Заступниці мера Світлані Бедрезі нібито передали 300 тис. грн.

І йдеться про передачу хабарів уже після початку повномасштабної війни. Тобто, поки українці гинуть, захищаючи Одесу, хтось заробляє на ній мільйони.

НАБУ також зафіксувало цікаву розмову іншого підозрюваного — Боруховича — з невідомою особою: «У меня тут стоит 4 машины НАБУ и 3 машины ДБР, они все пишут, я ни с кем не встречаюсь, я не могу тебе какие-то вещи говорить, ну, зачем».

Сам Кауфман на суді заявив, що під час обшуку не був присутній і дуже здивувався, що його в чомусь звинувачують. Його адвокати просили перевірити обґрунтованість затримання і звільнити підзахисного з-під варти. Взяти Кауфмана на поруки прийшли директор тютюнового монопо-ліста «Тедіс» Тарас Корніяченко і гендиректор одеського «Чорноморця» Анатолій Місюра. Обоє фактично є підлеглими Кауфмана. На суді вони хвалили свого шефа. Зокрема, розповідали, як той підтримує дітей-сиріт, опікується літніми людьми, допомагає дитячому футболу і що без його участі діяльність компанії «Тедіс» буде неможливою.

Як зазначають у Центрі протидії корупції, значна частина засідання проходила у закритому режимі, як і проголошення судового рішення.

Стало відомо, що суддя ВАКС Андрій Біцюк ухвалив рішення про взяття під варту (альтернатива — 124 млн. грн застави) бізнесмена Алекса Боруховича (Олександра Грабовського). Сам підозрюваний на суді заявив, що нічим незаконним не займався і просив дати можливість підтримувати людей, які потребують допомоги, та опікуватися обороною міста.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту