В Одеську область прилетіли дуже красиві качки — широконіски.
Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.
Широконісок можна побачити в НПП «Тузлівські лимани».
«Широконіска гніздиться на всій території країни, крім Карпат і Криму; мігрує скрізь; зимує біля узбережжя морів та в пониззі Дунаю. Улюбленими біотопами широконіски є відкриті водойми степової та лісостепової зони. В смузі лісів ця качка мешкає на мілководді відкритих озер і на широких заплавах річок. Перевагу надає водоймам з рослинністю, проте з відкритими плесами. Уникає лісових річок і озер зі щільно прилеглим лісом. У період зимової міграції тримається на лиманах, морських узбережжях і болотах з прісною або солоною водою», — розповідає вчений.
Зі слів науковця, широконіска — одна з найбільш хижих річкових качок. Основу її харчування складають крихітні рачки, молюски, комахи та їхні личинки, яких птахи проціджують за допомогою язика і пластинок свого дзьоба. В меншій кількості птахи споживають деяких равликів і личинок риб. Поряд з тваринами кормами, ці качки харчуються насінням і вегетативними частинами водних рослин. Часто здобувають поживу групами та збираються в місцях годівлі інших птахів. Їжу збирають з поверхні води або з дна водойми, опускаючи дзьоб у воду. Щоб підняти її на поверхню з нижніх шарів води, можуть тривалий час крутитися на одному місці, створюючи таким чином вир.
Широконіска перебуває під захистом Бонської та Бернської конвенції, Угоди AEWA та Директиви ЄС про захист диких птахів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |