Наприкінці грудня орнітологи порахували кучерявих пеліканів в українську частину дельти Дунаю: їх стало менше.
Про це повідомили у громадській організації Rewilding Ukraine.
Науковці обстежили озера Сасик, Стенцівсько-Жебриянівськи плавні, придунайські озера: Китай, Ялпуг, Катлабух, Кагул, Кугурлуй, Лунг. Найбільше звернули увагу на території, де в минулі роки кучеряві пелікани зимували. Оглядали території за допомогою біноклів та телескопу, через війну вченим довелося працювати без використання дронів.
«Війна накладає багато обмежень та несе багато змін для всіх, навіть у регіонах, віддалених від лінії зіткнення з ворогом. ... Дельта Дунаю поділена між трьома країнами, тож, наприклад, доступ до зовнішньої дельти, найбагатшої на життя, наразі неможливий. Це дуже прикро, адже пелікани полюбляють цей спокійний район у зоні суворої охорони Дунайського біосферного заповідника, але цьогоріч ми не змогли провести там обліки», — розповідає Максим Яковлєв.
Вчені зафіксували набагато менше кучерявих пеліканів, ніж у попередні роки. Лише в пониззі озер Ялпуг та Кугурлуй вони побачили 21 пелікана, які були розбиті на групи. Того року у цей же період у дельті перебувало 119 пеліканів.
«Окрім того, 2022 рік був дуже маловодним. Деякі території, на яких в минулі роки зустрічалися пелікани, майже повністю пересохли, як-от озеро Лунг. Інші лише почали обводнюватися після тривалого періоду посухи. Це природні процеси, але все ж таки на цих територіях ми не побачили пеліканів, які зазвичай харчуються тут», — розповів орнітолог Максим Яковлєв.
Незабаром розпочнеться сезон розмноження кучерявого пелікана і вчені сподіваються, що в українську частину дельти Дунаю прилетить більше птахів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |