Ми всі знаємо, що війна закінчиться повною перемогою України. Але разом з перемогою до нас прийдуть і нові виклики. Якою може стати післявоєнна країна? Як ми будемо жити далі? До чого нам треба готуватися?
Благодійний фонд «Добрий Самарянин» організував зустріч волонтерів, представників доброчинних організацій та журналістів на тему «Післявоєнне відновлення: виклики та можливості».
— Ми повинні думати про відновлення України вже тепер, — вважає Ігор Скрипніченко, віцепрезидент Полтавської богословської семінарії, магістр політичної теології. — Коли прийшла велика війна, ми всі почали займатися волонтерством, без ніяких стратегій, перспектив чи планів. Але майбутнє є у того, хто його бачить і хто за нього бореться.
Присутні, а це керівники благодійних фондів та громадських організацій, ділилися своїм непростим досвідом і баченням майбутнього, напрацюваннями подальших дій.
Зрозуміло, що після війни ми зіштовхнемося з величезною кількістю викликів. В Україні, яка переможе, потрібно буде навчати людей жити заново, будувати ментально здорове суспільство. У новому, повоєнному житті не повинно бути місця чварам, маніпуляціям, брехні. Увесь світ готовий нам допомагати, але ця допомога має йти на користь країні, а не окремим корупціонерам-чиновникам.
На часі — створення стратегії відновлення України. І група науковців уже працює над такою стратегією.
Після цієї зустрічі відбувся «круглий стіл» представників духовенства Одещини різних конфесій і духовне зібрання служителів церков.
Наше сьогоднішнє завдання — спільна робота задля перемоги, і, сподіваюся, що після цих зустрічей вона стала трішки ближчою.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |