ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Реформа, що вбиває
13.07.2023 / Газета: Чорноморські новини / № 29(22454) / Тираж: 8525

Масове звільнення листонош по всій країні зупиняє поштову доставку газет та позбавляє українців доступу до важливої інформації під час війни. Про це йдеться у зверненні до Президента, Кабміну та керівництва «Укрпошти», ухваленому 6 липня на розширеному засіданні правління Національної спілки журналістів України (за участі голів обласних організацій, членів секретаріату та ревізійної комісії НСЖУ).

Шановні представники влади та АТ «Укрпошта»!

Слава Україні!

До вас звертаються керівництво, актив Національної спілки журналістів України та голови всіх обласних організацій НСЖУ. Причиною нашого звернення є критична ситуація, що склалася через відсутність ефективної співпраці між редакціями українських газет та АТ «Укрпошта» на всій території України. Газети, які мають як свою столітню історію, так і створені вже в часи незалежної України, опинилися на межі банкрутства та закриття. І це в той час, коли інформаційний фронт є не менш важливим, ніж військовий.

Через реформу «Укрпошти», яка скорочує кількість листонош, закриває передплатні відділи обласних дирекцій, стаціонарні та пересувні відділення, через бюрократичні та штучні перепони газетярі не можуть місяцями підписати договори на розповсюдження своїх видань. При цьому вартість доставки, що сплачується «Укрпошті», може коливатися на рівні 30% від всього бюджету, який має редакція. Це вбиває друковані медіа, які читають мільйони людей по всій Україні.

Постійне скорочення працівників «Укрпошти» вкрай негативно впливає на вчасну доставку газети до передплатників. І це стосується не лише віддалених сіл, а й, нерідко, навіть обласних центрів, де, здавалося б, пошта має працювати «на відмінно». На жаль, через непорозуміння з «Укрпоштою», ще й в умовах війни, редакції змушені створювати власні служби з доставки газет, але це можуть дозволити собі одиниці. Або ж головні редактори та інші пра-цівники редакцій самі працюють як листоноші, щоб хоч у таких нестерпних умовах розповсюджувати газету. Особливо це стосується прифронтових та деокупованих територій, де часто нема жодного зв’язку, покриття вітчизняним телебаченням, а газета для українців — єдине джерело інформації.

На заклики до обласних керівників «Укрпошти» нормалізувати відносини й знайти ефективний механізм співпраці газетярам вказують на центральний офіс у Києві, який «проводить реформу» й «ухвалює» всі рішення. А там дедалі частіше йдуть на закриття стаціонарних поштових відділень навіть у прифронтових деокупованих населених пунктах, залишають без роботи працівників пошти з десятиліттями професійного досвіду.

Ми категорично не погоджуємося зі знищенням українських газет. Ми тримаємо і прагнемо продовжувати тримати інформаційний фронт. Але нам потрібна допомога — це вже крик душі.

Пропонуємо невідкладно створити робочу групу з представників Офісу президента, Кабінету Міністрів, Міністерства культури та інформаційної полі-тики, Національної спілки журналістів і видавців газет для пошуку спільного рішення щодо подальшої роботи «Укрпошти», щоб зберегти українську періодику в цей доленосний воєнний час і закласти фундамент для її розвитку у майбутньому.

Героям слава!

З повагою —

голова НСЖУ

Сергій ТОМІЛЕНКО.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту