ДТЕК «Одеські електромережі» долучилася до міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Malopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego з вивчення та захисту білого лелеки.
За останні 100 років цей птах повністю зник з півночі Франції, Бельгії, Нідерландів, Данії, заходу й півдня Німеччини. В Україні його чисельність — одна з найбільших і становить близько 30 тисяч пар. За оцінками фахівців-орнітологів, в усьому світі наразі налічується десь 160 тисяч пар білого лелеки. Охорона цього виду в Україні закріплена законодавчими актами, зокрема законом «Про тваринний світ», а також Боннською, Бернською та Рамсарською конвенціями.
У рамках згаданого проєкту енергетичні компанії Польщі та України допомагають вченим-орнітологам окільцьовувати лелек, які в’ють гнізда на електроопорах, а це дозволяє відстежувати шляхи їх міграції, вплив на популяцію зовнішніх факторів у різних куточках світу, кількість птахів, що повертаються в країну.
4 липня енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати на Одещині 21 пташеня у десяти гніздах. Участь у цій міжнародній ініціативі компанія взяла відповідно до ESG-стратегії, заодно продовжуючи власний еколого-просвітницький проєкт #Лелеченьки.
Як зазначають у компанії, у 2024 році «Одеські електромережі» планують допомогти з кільцюванням ще близько 220 лелек. Кільцювання — метод дослідження за допомогою прикріплення невеликої металевої або пластмасової, індивідуально позначеної, кільцеподібної мітки до кінцівок птаха, що дозволяє стежити за ним у різних країнах світу, досліджуючи міграції, тривалість життя, смертність тощо. Це допомагає отримувати актуальні дані про популяцію та запроваджувати коригуючі заходи для її збереження.
Участь у проєкті Malopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego беруть такі польські енергокомпанії, як Tauron Dystrybucja SA, Energa Operator, Enea Operator, PGE Dystrybucja SA. Спільними зусиллями орнітологів та енергетиків на початок 2023-го було окільцьовано майже 4600 лелек і встановлено 15 передавачів для відстеження їх міграції на території Польщі. Цьогоріч до проєкту долучилися й українські компанії, серед яких — ДТЕК «Одеські електромережі».
Нагадаємо, проєкт #Лелеченьки започаткований у 2021-у. Його головна мета — допомогти зберегти в Україні популяцію білого лелеки. Навесні 2023-го екологи ДТЕК «Одеські електромережі» провели моніторинг гнізд (спеціальних металевих конструкцій на електроопорах). Попри ракетні удари, укріплені гнізда вціліли і птахи заселили 159 із них (близько 85%). Нинішнього року компанія планує укріпити ще щонайменше 30 гнізд. Загалом за останні чотири роки ДТЕК уже встановила 207 платформ, з яких 60 — за 16 місяців повномасштабної війни.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |