Здається, тільки на таку пораду спромоглися за кілька тижнів влада, вчені, безліч одеських екологічних інстанцій.
Неприємний запах у повітрі, зазвичай у нічний час, відчувають містяни житлових масивів Таірова, Черьомушки, жаліється молдованка. спроби отримати кваліфіковане пояснення поки що безуспішні. ось інформація офіційного сайту міста Одеси на початку тижня:
«Про стан атмосферного повітря в регіоні.
Мешканці деяких районів Одещини можуть відчувати неприємний запах у повітрі. З метою оперативного реагування 27 липня 2024 року фахівцями Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України було здійснено відбір проб атмосферного повітря у трьох визначених точках. Також проведений відбір проб поверхневих водоймищ.
Наразі дослідження тривають. Якщо ви відчуваєте неприємний запах, спеціалісти рекомендують закрити вікна і двері, утриматись від перебування на відкритому повітрі.
Ситуація залишається на контролі».
Погодьтеся, це не відповідь, а наміри. Згаданий центр повідомив, що зроблені проби на такі показники, як діоксид сірки, діоксид азоту, окис вуглецю, сірководень, пил, сажа, аміак, але перевищення гранично допустимих концентрацій не виявлено. Інша компетентна структура — науково-експертний центр моніторингу навколишнього середовища Одеського державного екологічного університету (вишу, приєднаного до Одеського національного університету ім. Мечникова) — в результаті своїх досліджень повітря виявила незначне перевищення оксиду азоту.
Коли немає кваліфікованих відповідей, починаються припущення: сморід іде від риби, загиблої у Хаджибейському лимані з причини задухи; винуватець — могильник дусту в Алтестово, який, до речі, прибрали ще в минулому році; аномальна спека призводить до появи неприємного запаху і таке інше.
Взагалі-то саме час департаменту екології та розвитку рекреаційних зон міськради вийти на брифінг, не завадило б послухати спеціалістів підпорядкованого КП «Муніципальний центр екологічної безпеки», одна із функцій якого «контроль за станом атомосферного повітря на території міста Одеси». Нагадаємо також, що у своєму розпорядженні місто має пересувну муніципальну екологічну лабораторію, робота якої фінансується з міського бюджету. Виїхати туди, де, вибачте, смердить, — її пряме призначення.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |