ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Повернення Трампа
07.11.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 43(22521) / Тираж: 8525

Кандидат у президенти США від республіканців Дональд Трамп переміг на виборах-2024, ставши 47-м американським президентом.

Необхідні «фінальні голоси» республіканець здобув завдяки штату Вісконсин. Чотири роки тому в цьому штаті виграв демократ Джо Байден.

Ця перемога підтверджує підхід Трампа до політики, заснований на «жорсткій риториці». Він регулярно критикував свою суперницю від Демократичної партії Камалу Гарріс, почасти використовуючи особисті образи, а також просував «апокаліптичну» картину країни, переповненої мігрантами. Груба риторика, поєднана з образом «гіпермаскулінності», схоже, знайшла відгук у розгніваних американських виборців, особливо чоловіків, у поляризованій країні. Трамп обіцяв втілювати програму, спрямовану на кардинальне переформатування федерального уряду і відплату своїм «ворогам».

Колишній американський лідер повертає собі Білий дім після поразки на виборах у 2020-у: республіканець повернеться на найвищу посаду в США через чотири роки після того, як його прихильники влаштували штурм Капітолію, оскільки Трамп відмовився визнати програш Байдену.

Як пише CNN, перемога Трампа створює безпрецедентну правову ситуацію, оскільки обраний президент США мав бути засуджений у суді Нью-Йорка цього місяця після того, як присяжні визнали його винним у кримінальних злочинах, пов’язаних з фальсифікацією ділової документації. Йому також пред’явлені інші кримінальні звинувачення, зокрема у справі про «підрив виборів».

Сам він усі кримінальні справи проти нього зробив центральною темою своєї кампанії 2024 року, стверджуючи, що несправедливо став політичною мішенню й обіцяючи «відплату».

78-літній Дональд Трамп стане другим колишнім президентом в історії США, який поверне собі Білий дім після поразки на виборах під час перебування на посаді — першим був Гровер Клівленд. Трампу також зараз стільки ж років, скільки було Байдену, коли той став найстаршим президентом в історії США після інавгурації.

З моменту своєї першої успішної спроби зайняти Білий дім у 2016 році Трамп «перекроїв» Республіканську партію під себе й наразі зберігає над нею «за-лізний контроль». Хоча після штурму Капітолію в 2021-у Республіканська партія, здавалося, була готова «відмежуватися» від нього.

Республіканці мають значні успіхи і на виборах до Конгресу. За прогнозами ЗМІ, вони отримали контроль і над Сенатом та Палатою представників.

Лідери багатьох держав привітали Дональда Трампа з перемогою. Серед них, зокрема, Президент України Володимир Зеленський, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, прем’єр Великої Британії Кір Стармер та інші.

У своїй переможній промові перед прихильниками Трамп, серед іншого, заявив, що збирається «зупинити війни». Як відомо, раніше він неодноразово робив суперечливі заяви щодо України та стверджував, що має план завершення війни «за 24 години», обіцяючи вирішити всі проблеми телефоном ще до своєї інавгурації, але не конкретизував деталей «плану».

Водночас із заяв кандидата у віцепрезиденти Джеймса Венса та інших представників близького оточення Трампа можна зробити висновок, що він планує досягти припинення війни здебільшого тиском на українську сторону, включно зі спонуканням до територіальних поступок росії.

За словами аналітиків, Трамп абсолютно непередбачуваний. Але ця непередбачуваність може проявитися як у негативному, так і в позитивному сенсі: він може зайняти позицію, яка повністю заблокує допомогу Україні, або ж вирішити надати Києву підтримку, яку ні чинний президент США Джо Байден, ні віцепрезидентка Камала Гарріс ніколи б не розглядали.

Джерело: zn.ua.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту