Днями Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я України (НСЗУ) презентували новий пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни. Запрошення до участі у презентації отримала і наша газета. Ось про які подробиці ми дізнались.
Що входить у пакет послуг? Новий пакет послуг включатиме низку медичних і соціальних заходів, які наразі не надаються на рівні первинної медичної допомоги.
Зокрема, йдеться про індивідуальний план обстеження та лікування, скринінг хронічних захворювань, амбулаторну реабілітацію травм опорно-рухового апарату, розширену психологічну підтримку, підтримку в подоланні залежностей, консультації фахівців із супроводу.
Проєкт передбачає консультування ветеранів фахівцями із супроводу ветеранів. Вони надаватимуть інформацію щодо доступу до медичних та соціальних послуг, пільг, організації взаємодії з волонтерськими та громадськими організаціями для соціальної інтеграції ветеранів, вирішення житлових та матеріальних питань, адаптації до цивільного життя. Такі консультації ветерани зможуть отримати безпосередньо в медзакладі «первинки».
Хто зможе скористатися розширеним пакетом послуг? Ветерани війни (звільнені з військової служби учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни). Їм необхідно укласти декларацію із сімейним лікарем закладу первинної медичної допомоги, який має договір з НСЗУ.
«На здоров’я під час бойових дій впливають фізичні перенавантаження, стрес, відсутність режиму, контузії, поранення та багато іншого, тож ми маємо забезпечити для ветеранів розширені додаткові умови при поверненні», — зазначила очільниця Мінветеранів Наталія Калмикова.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко наголосив: «Ветерани значно частіше стикаються з хронічними захворюваннями, ніж цивільні. Умови служби, вплив токсичних речовин і тривалі фізичні навантаження призводять до широкого спектра проблем зі здоров’ям. І ми, як держава, маємо реагувати на потреби людей, які ризикували своїм життям і здоров’ям заради нашої свободи і незалежності. Тому МОЗ, НСЗУ та Мінветеранів розробили пілотний проєкт, який передбачає розширення переліку гарантованих державою, а отже безоплатних, медичних послуг для ветеранів на первинній ланці. Розширений обсяг послуг включатиме додаткові діагностику, лікування, реабілітацію та психологічну допомогу».
МОЗ та НСЗУ з 2024 року впроваджують подібний пілотний проєкт, що передбачає надання безоплатних послуг із зубопротезування та зуболікування для ветеранів, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Ще одну послугу для військовослужбовців та ветеранів впровадять з 2025 року. Близько 190 млн. грн. бюджетних коштів у 2025 році спрямують на забезпечення прав військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що гарантуватиметься державою.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |