ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Дитяча поліклініка, яка має ім’я
28.11.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 95-96(11439-11440) / Тираж: 10407

Колектив філіалу, який працює на вулиці Академіка Філатова

«Підем у поліклініку» або «Підем у «Компас» — яку форму вибере дитина? Звичайно ту, яка звучить, скажімо так, менш загрозливо. Ні, звісно, офіційна назва закладу — КНП «Дитяча міська поліклініка № 6» ОМР. А от «Компас» (COMPASS)…

Давно хотіла спитати у директора закладу Сергія Горіщака, чому «Компас», і от питаю.

— Ми хочемо бути friendly для дітей. Дитячий садочок може мати назву, то й поліклініка може. Оголосили конкурс, «накидали» 700 пропозицій! Обрали «Компас», маючи на увазі, що будь-яка людина, яка опинилася в колі наших координат, стає центром нашої уваги. Так з 2017 року ми маємо другу назву, уже впізнавану і, до речі, захищену авторським правом. Комусь вона може і здається немедичною, але ми вкладаємо в неї особливий зміст: «Компас» — це Комунікативність, Оперативність, Мотивація, Профілактика, Автентичність, Сучасність.

А що за назвою? Багато чого.

Поліклініка — найбільший дитячий медичний заклад в місті і, напевно, в Україні. За словами директора, заключено 45 тисяч декларацій. Дослідили, що 40 % батьків, які в дитинстві тут спостерігалися, привели у «Компас» своїх дітей. Так, вони в Київському районі живуть, але ж і довіряють. У закладі працюють біля 300 співробітників. Тут наявне лідерство за кількістю договорів з Національною службою здоров’я України по пакетам медичних послуг — їх сім. Прошу Сергія Горіщака назвати всі — обізнаність в цій темі дуже важлива. Отже: «Первинна медична допомога», «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу», «Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям», «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя», «Медична реабілітація дорослих та дітей віком від трьох років з ураженням нервової системи», «Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги з залученням лікарів-інтернів», «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

— Є амбіції додати ще пакетів НСЗУ?

Гуманітарна допомогаГуманітарна допомога

— І цих достатньо, але ми б хотіли ще отримати пакет мобільної психіатричноі допомоги. Поки що умови прописані так, що така допомога може надаватися тільки в стаціонарі. До того ж знайти сьогодні дитячого психіатра — місія нездійснена… Насправді кількість пакетів ніяк не говорить про успішність. Головне — щоб люди, відповідальні за ці напрямки, приносили користь пацієнтам. Найцінніше для мене — вмотивована, згуртована команда однодумців.

Нагадаємо читачеві про перше знайомство з колективом дитячої поліклініки та її директором у 2017 році. На сторінках газети ми розповіли про Сергія Горіщака, нейрохірурга Одеської обласної клінічної дитячої лікарні, який на конкурсній основі очолив міську дитячу поліклініку № 6. Надалі Сергій і його команда давали журналістам привід за приводом створювати публікації: сучасний ремонт обох філіалів закладу — на вулиці Академіка Філатова і на проспекті Ярослава Мудрого з реконструкцією та закупівлею обладнання; реалізація проєкту «Поліклініка без черг», потім — ще двох соціальних проєктів «Енергоефективна поліклініка» та «Парковка»; відкриття першого в Україні навчально-методичного Центру раннього втручання; нарешті, висадка красивої алеї сакур. Як бачите, у журі конкурсу газети «Люди справи» були всі підстави назвати Сергія Горіщака лауреатом конкурсу за підсумками 2018 року.

У кабінеті віддділу реабілітаційної допомогиУ кабінеті віддділу реабілітаційної допомоги

А з того часу — безліч важливих справ. Обмаль газетної площі дозволяє лише через кому назвати все створене, реалізоване і успішно працююче: Центр ментального здоров’я — для формування простору спілкування, навчання та допомоги в напрямку психічного здоров’я для дорослих і дітей, медичних працівників, батьків, волонтерів; інтернатура в Compass має за мету допомогти молодим педіатрам здобути фахові компетентності так, щоб по закінченні інтернатури їх прагнули взяти у свої команди найкращі заклади охорони здоров’я України; «Підтримка поруч!» — проєкт з обговорення актуальності паліативної та реабілітаційної допомоги; простір «На хвилях медсестринства» формує простір для спілкування і розвитку медичних сестер; а ще — освітні програми: тут вчаться самі і навчають інших, прагнуть досконалості.

Ексклюзивна статуетка конкурсу «Люди справи» «Садівник» прикрашає кабінет Сергія Горіщака, в якому ми розпитуємо директора про нинішні справи. А це — про здолання викликів війни.

Тренінги з надання першої домедичної допомогиТренінги з надання першої домедичної допомоги

— На початку війни почали готуватися до відключення електроенергії, інтернету, робили запас ліків, згадує Сергій Горіщак. — Кількість дітей зменшилась, багато хто виїхав. Зосередились на підготовці людей до надання першої медичної допомоги. Попит приголомшив! До нас приходили звичайні люди, які, як виявилося, зовсім не були готові. Наші лікарі підготували за кілька місяців 700 містян. Проблемою стало те, що з 300 співробітників виїхали 60. Тоді вирішили провести ротацію серед медсестер, вони набували навичок в різних відділеннях і у підсумку стали універсальними. Внутрішньо переміщені з Херсону, Миколаєва, Харкова, три тисячі дітей, більшість без медичної картки. Пропонували передекларуватися, не всі погоджуються. Допомогу, звичайно, надаємо у повному обсязі і всім.

— Чому навчила війна?

— Важливі інформаційна гігієна, підтримка один одного і повсякденна праця.

Автор: Дора Дукова


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту