ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Писанка — надбання людства
05.12.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 47(22525) / Тираж: 8525

У вівторок на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, яка проходить у столиці Парагваю Асунсьйоні, до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства включений перший міжнародний елемент від України спільно з Естонією «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць».

«Агресор руйнує нашу культуру, пам’ятки, театри, бібліотеки, музеї. У боротьбі за Батьківщину гинуть наші митці — носії живої спадщини. Їхня втрата підриває саме серце нашої ідентичності. Адже без людей жива спадщина не існує. Ми ж доводимо, що навіть у найтемніші часи залишаємося незламними. Включення української писанки до Репрезентативного списку ЮНЕСКО є доказом цьому», — зазначив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

Робота над номінацією розпочалася ще у 2017 році після зустрічі з українською спільнотою носіїв в Естонії. Її основу складають три елементи. Два з них включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України — «Українська писанка: традиція і мистецтво», що об’єднує спільноти з усіх областей країни, та «Традиція гуцульської писанки». Ще один елемент — «Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення великодніх яєць» — включений до Національного списку елементів немат-ріальної культурної спадщини Естонії.

Визнання української писанки як культурного надбання людства демонструє усьому світу, що українська культура є невід’ємною частиною світової, яка базується на повазі до творчого розмаїття та повазі до культури і традицій народу.

Нагадаємо, що наразі у Репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства — 611 елементів, які відповідають п’яти ре-гіонам і 140 державам-учасницям Конвенції. Від України до цього списку включені «Петриківський декоративний живопис як феномен української орнаментальної народної творчості» в 2013 році, «Традиція Косівської мальованої кераміки» — у 2019-у та «Орьнек — кримськотатарський орнамент та знання про нього» — в 2021-у.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту