ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Метапневмовірус — чи є загроза?
09.01.2025 / Газета: Вечерняя Одесса / № 1-2(11449-11450) / Тираж: 10407

Тенденцій до розвитку спалаху метапневмовірусу в Україні немає, станом на початок січня 2025 року HMPV виявлено у 14 осіб, повідомляє Центр громадського здоров’я.

У ЦГЗ наголосили, що така ситуація спостерігалась і в минулому епідемічному сезоні 2023—2024 років за аналогічний період.

«Протягом цього та попереднього епідсезонів не зафіксовано жодного летального випадку внаслідок інфекції, спричиненої метапневмовірусом, — всі хворі отримали медичну допомогу та одужали», — підкреслили у ЦГЗ.

ЦГЗ запевняє, що всі вірусологічні лабораторії регіональних центрів контролю і профілактики хвороб МОЗ України забезпечені тест-системами для виявлення метапневмовірусу та проводять епіднагляд протягом року. Метапневмовірус людини (HMPV) поширений на всіх континентах, для нього характерна сезонність. Циркуляція HMPV розпочинається переважно взимку і триває до весни. Здебільшого HMPV-інфекція перебігає легко, але інфікування HMPV у літньому віці, на тлі супутньої патології призводить до збільшення тяжкості захворювання. Інкубаційний період становить від 3 до 6 днів. Поширюється повітряно-крапельним шляхом. При HMPV-інфекції найчастіше виявляють симптоми верхніх дихальних шляхів, такі як ринорея (нежить), кашель або лихоманка. Можливі захворювання нижніх дихальних шляхів: бронхіоліт, пневмонія, круп і загострення астми. Порівняно з грипом перебіг метапневмовірусу зазвичай значно легший, і дуже рідко виникають ускладнення.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту