ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Світ чує Україну
17.04.2025 / Газета: Вечерняя Одесса / № 29—30 (11477—11478) / Тираж: 10407

Наші читачі вже знайомі з активними членами асоціації «Uсrania eres tu» в місті Малага (Андалусія, Іспанія). З початку повномасштабного вторгнення вони щотижня приходять в центр міста, на вулицю Ларіос, набережну, проводять інформаційні акції. Спілкування з перехожими, плакати і, звісно, донати — традиційний перебіг таких акцій.

Ми поцікавились, чи тривають акції досі, чи не слабшає інтерес до України наразі. І ось що повідомили в асоціації:

«Минулого тижня наші інформаційні акції вкотре продемонстрували підтримку України з боку різних країн.

У п’ятницю багато людей зі США підходили, висловлюючи свою незгоду з діями власного президента та відкрито підтримуючи Україну. Також активізувалися іспанці — такого залучення від них давно не спостерігалося. Ймовірно, це свідчить про те, що Європа поступово пробуджується й усвідомлює: війна триває фактично в її межах. Традиційно сильну підтримку демонстрували представники Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі та Великої Британії — вони не лише висловлювали солідарність, а й долучалися донатами.

У неділю активну участь у спілкуванні брали наші найближчі сусіди — поляки, а також багато канадців, які рішуче засуджували нинішню політику США щодо України. Водночас одна жінка з Ірландії, уроджена американка, намагалася переконати, що мир потрібно досягти будь-якою ціною, аби припинилися людські жертви. Відбулася дискусія про те, що швидке перемир’я на нинішніх умовах означатиме лише ще більше втрат у майбутньому.

Цікаво, що увагу до інформаційних матеріалів проявила велика група людей з Ірану. Вони уважно читали плакати, ставили запитання, оскільки їхній інформаційний простір значно відрізняється від європейського в поданні військових подій.

Наші акції вкотре показали, що інформування суспільства залишається важливим інструментом боротьби за правду та підтримку України.

Зворушливо, коли люди вмикають гімн України — приємно, що його впізнають навіть іноземці.

У неділю познайомилися з українцями з Нотінгему, які також організовують подібні акції. Такі зустрічі зміцнюють нашу єдність. Запам’яталася жінка з Таїланду, яка разом із чоловіком планувала їхати в Україну допомагати. Її чоловік — інженер літальних апаратів, хотів долучитися до зусиль заради миру. Незважаючи на візові труднощі, їхня щира підтримка зворушила.

Такі моменти ще раз підтверджують: світ чує Україну. А ми продовжуємо виходити на акції, бо ситуація на фронті надзвичайно складна, і наше військо та люди потребують підтримки як ніколи».

Як розповіли українці з Малаги, днями асоціація долучилася до глобального марафону мирних акцій Voices of Captives від команди «Серце в дії». Цей марафон охоплює понад 20 країн світу й має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до трагедії цивільних заручників та військовополонених.

У межах акції учасники поширюють інформаційні матеріали та банери Voices of Captives, аби наголосити на проблемі незаконного утримання українців у полоні.

«Вразив найбільший донат — від австралійця. Одна з найвіддаленіших країн, а співпереживання — ближче, ніж здається, — розповіли в асоціації. — Люди з Естонії, Фінляндії, Італії та Німеччини висловлювали щиру підтримку.

Мали тривалу розмову з ірландцем, який не міг збагнути, чому ми не поступимося всім заради миру. Але були й інші — ірландці, які систематично відвідують пікети біля російського посольства та відкрито засуджують агресію».

Щирі розмови, слова підтримки, українські пісні, донати — наприкінці кожного тижня Uсrania eres tu виходить до людей і нагадує про Україну, яка бореться з ворогом. І сподівається, що вона не сама, і у неї є підтримка.

Автор: Дора Дукова


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту