![]() |
|
![]() |
![]() |
Воєнний стан: ще на 90 діб…
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти про продовження термінів дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації.
Пропонується продовження воєнного стану на 90 діб — до 6 серпня. Мобілізацію — на такий самий строк. Наразі обидва законопроєкти опрацьовуються у комітеті. Продовження воєнного стану і мобілізації буде вже 15-м із початку повномасштабного вторгнення Росії.
Коли верстався номер, Верховна Рада проголосувала за пропозицію президента.
Перемовини щодо договору про надра тривають
Українська делегація у Вашингтоні у ході технічних консультацій щодо угоди про корисні копалини передала американській стороні підготовлені Києвом пропозиції.
Про це повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністерка юстиції України Ольга Стефанішина. Вона зазначила, що не може повідомляти багато деталей про зустріч. «Це сам по собі позитивний знак, що консультації відбуваються. Українська делегація мала можливість донести до американської сторони всі пропозиції, які ми готували тут, в Києві, які було погоджено. Всі вони були предметом обговорення», — сказала Стефанішина. «Але я розраховую на те, що після цих консультацій продовжаться переговори — доки ми не досягнемо згоди. Це не фінальний раунд, очевидно», — додала вона.
Крок до єдиного роумінгу з Європою
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, який наближає український телекомунікаційний ринок до стандартів ЄС і розширює повноваження національного регулятора телекомунікацій (НКЕК).
Отже європейським операторам не потрібно буде проходити процедуру загальної авторизації в Україні, якщо вони не надаватимуть послуг електронних комунікацій. Крім того, законопроєкт визначає повноваження НКЕК, необхідні для покращення роботи послуги «Роумінг як вдома» (Roam Like at Home) в Україні.
Звільнили голову Сумської ОВА
Кабінет Міністрів України погодив звільнення Володимира Артюха з посади голови Сумської обласної державної адміністрації.
Рішення про звільнення ухвалене невдовзі після ракетного удару по Сумах, який стався 13 квітня. Напередодні Артюх визнав, що в день трагедії в місті проводили нагородження військових, однак заявив, що не був ініціатором цього заходу — його нібито просто запросили, але хто саме, він не уточнив.
Рютте розкритикував Мінські угоди
Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс прагне уникнути помилок минулого. Йдеться передусім про невдалий досвід Мінських угод. Зараз у НАТО готують нові підходи до гарантування безпеки України.
Рютте пояснив, що питання присутності іноземних військових на території України потребує чіткішого розуміння. Насамперед, треба знати, при яких умовах може настати припинення вогню і як виглядатиме майбутня мирна угода. Генсек НАТО наголосив, що майбутні гарантії безпеки мають бути реальними, а не формальними.
G7 не змогла засудити ракетний удар у Вербну неділю
Сполучені Штати Америки заявили, що не підтримають заяву G7, у якій засуджується недавній ракетний удар агресора по місту Суми, в результаті чого загинуло 36 людей.
Американці не можуть підписати заяву із засудженням нападу, оскільки США «працюють над збереженням простору для мирних переговорів». Адже зустрічі між Білим домом і Кремлем тривають.
Трамп продовжує вірити вбивцям
Переговори між спеціальним представником США Стівом Віткоффом та Росією відзначені як «продуктивні».
Проте прессекретар Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що США бажають побачити припинення вогню перед тим, як розглядати можливість економічного партнерства з Росією. Також вона повідомила, що «Трамп вірить, що Росія хоче зупинити війну в Україні», і що «у президента США немає планів відвідати Україну».
Австралія занепокоїлася
Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанізі висловив серйозне занепокоєння щодо можливого розміщення російських військових літаків у регіоні Папуа (Індонезія), що розташований на північному кордоні Австралії.
«Ми не хочемо бачити російського впливу в нашому регіоні. Наша позиція полягає в тому, що ми підтримуємо Україну, ми розглядаємо Володимира Путіна як авторитарного лідера, який порушив міжнародне право, який атакує суверенітет народу України», — йдеться у повідомленні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |