![]() |
|
![]() |
![]() |
У вівторок в Одесі відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Головне питання перемовин — безпека України та всієї Європи.
Володимир Зеленський подякував гостеві за незмінну підтримку України з перших днів повномасштабної російської агресії, коли Марк Рютте був іще прем’єр-міністром Нідерландів. Президент відзначив, що як тоді їм вдалося багато важливих речей разом, так і зараз можна багато зробити завдяки спільним зусиллям.
«Абсолютно кожен бачить, якою гострою є потреба України в системах протиповітряної оборони й ракетах до них. Ми сьогодні багато про це говорили. Кожен бачить, як важливо зберігати тиск на Росію за цю війну й заради того, щоб дотиснути Росію до готовності реально просуватись у дипломатії», — сказав Володимир Зеленський.
Крім того, під час зустрічі йшлося про різні формати співпраці між Україною та країнами — членами НАТО. Наша держава вдячна за продовження роботи формату «Рамштайн». За словами Президента, важливо зберегти його ефективність і широку залученість усіх партнерів.
Володимир Зеленський і Марк Рютте присвятили значну частину розмови відносинам зі США та зусиллям американської сторони в перемовинах із Росією.
«Вже 35 днів Путін ігнорує американську пропозицію щодо повного припинення вогню. Нещодавні російські удари по Кривому Рогу, по Сумах, по інших наших містах демонструють, що росіяни не тільки налаштова-
ні на продовження війни, а й, скоріше, самі тиснуть на Захід, ніж відчувають силу тиску на се-бе», — зауважив глава держави.
Він також наголосив, що Україна розраховує на те, що всі домовленості з партнерами у Європі та Америці щодо ППО будуть реалізовані. «Важливо також, щоб і надалі ми всі разом працювали в межах коаліції охочих і спроможних гарантувати безпеку. Британія, Франція, інші країни НАТО вже активно готують основу для безпекового контингенту в Україні», — за-значив Володимир Зеленський.
Марк Рютте засудив російські удари по українських містах, зокрема обстріл двома балістичними ракетами Сум у Вербну неділю. «Я тут сьогодні, бо вірю, що народ України заслуговує на справжній мир, справжню безпеку й захищеність у своїй країні, у своїх домівках. Моє серце з народом України. З тими, хто втратив рідних у цих нещодавніх ударах і впродовж багатьох років. З тими, хто був поранений, втратив житло або чиї мрії були зруйновані цією несправедливою та незаконною війною», — сказав генсек НАТО. А ще запевнив у тому, що Північноатлантичний альянс стоятиме разом з Україною. За його словами, за перші три місяці цього року країни — члени НАТО пообіцяли виділити понад 20 млрд євро безпекової допомоги Україні на 2025-й.
Президент України Володимир Зеленський і Генеральний секретар НАТО Марк Рютте відвідали один із медичних закладів Одеси, де відновлюються після поранень українські захисники й захисниці, поспілкувалися з ними. Глава держави подякував за службу й захист України, побажав якнайшвидшого одужання та відзначив орденами «За мужність» ІІ й ІІІ ступенів.
А ще Володимир Зеленський висловив вдячність бойовим медикам і вручив їм ордени Богдана Хмельницького й Княгині Ольги ІІІ ступеня, Данила Галицького та медаль «За військову службу Україні». Крім щоденної роботи в закладі, вони рятували життя українських воїнів під артилерійськими та ракетними обстрілами на Херсонщині, Харківщині та Миколаївщині: надавали допомогу, евакуювали, проводили операції.
«Ви для нас — дуже важливі люди. Дякуємо за збереження всіх життів. Бережіть, будь ласка, себе. За кожну вашу хвилину, за кожну операцію, за весь ваш час із початку війни Україна вдячна вам», — сказав Президент.
Мужність українських лікарів та їхній внесок у порятунок життів захисників і захисниць також відзначив Марк Рютте: «Ви присвячуєте цьому свій час, свої дні, тижні, роки. І ми це бачимо. Це надзвичайно важливо. І саме в цьому полягає різниця між Україною та Росією. Це різниця між диктатурою й демократією».
Перебуваючи в Одесі, Володимир Зеленський провів нараду щодо безпекової ситуації в регіоні та його соціально-економічного розвитку. Він заслухав доповідь начальника Одеської ОВА Олега Кіпера про стан забезпечення захисту від російських атак і про ситуацію з експортом зерна, роботу місцевих підприємств та підтримку внутрішньо переміщених осіб.
Командувач повітряного командування «Південь» генерал-майор Дмитро Карпенко детально доповів щодо протиповітряного прикриття Одещини, а начальник Управління СБУ в Одеській області Віктор Доровський — про оперативну обстановку в регіоні.
Президент України зустрівся також з виробниками з Одеської області: представниками галузей машино- та приладобудування, фармацевтичної і харчової промисловості, виноробства. Серед ключових тем обговорення — посилення захисту від постійних російських атак і продовження роботи морського коридору.
Глава держави розповів про роботу, що триває заради зміцнення повітряного щита над Одещиною, і запевнив, що жодних змін у функціонуванні морського коридору не буде: «Ведуться розмови лише про припинення вогню: у морі, у небі та на землі. Якщо ми говоримо про повне припинення вогню, то тоді всюди. І тоді буде вільне судноплавство. Просто не буде поняття «морський коридор», бо буде вільне судноплавство».
Окрема увага — розширенню економічних програм підтримки та залученню партнерів до відновлення пошкодженого обладнання, відновлення стратегічних підприємств, які постраждали від російських атак.
За матеріалами сайту Президента України.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |