ОДЕССА, 18 АВГУСТА 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел рабочее заседание областного научно-экспертного совета, посвященное развитию туризма.
Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.
В сообщениях облгосадминистрации сказано:
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергове робоче засідання обласної науково-експертної ради (ОНЕР), що була створена при Одеській ОДА 15-го червня цього року як дорадчий орган для комплексного сприяння виконанню стратегічних завдань.
Важливим питанням соціально-економічного розвитку Одещини є, зокрема, можливий економічний ефект від подовження туристичного сезону, з приводу чого надали свої доповіді директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов та вчений секретар Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАНУ, проф., д-р економічних наук Ніна Хумарова.
«Історично склалося, що курортний сезон в Одеській області зазвичай починався з середини травня. Проте, декілька останніх років спостерігається тенденція зміни кліматичних умов: травень та червень супроводжуються частими опадами, вітрами та відсутністю тепла, а вересень туристи відгукуються як про «оксамитовий сезон», тобто найкращий час для приїзду в приморські регіони Одещини, Миколаївщини та Херсонщини. Отже цього року відкриття курортного сезону не супроводжується туристичним бумом, при цьому продовження тривалості офіційного туристичного сезону та використання для розвитку туристичного потенціалу південних регіонів «оксамитового сезону» вересня збільшить надходження до бюджетів та надасть робочі місця тисячам мешканців. У зв’язку із зазначеним актуальним та дуже важливим для економічного й туристичного розвитку є продовження літнього періоду відпочинку, у тому числі, через перенесення початку навчального процесу», – визначив актуальність питання Дмитро Радулов.
Ефективність туристичної діяльності в Україні характеризується такими показниками, як туристичний збір, податки від ведення туристично орієнтованого бізнесу, ліцензування видів діяльності, що пов’язані з туризмом тощо. За попередніми розрахунками зазначеного Інституту проблем ринку протягом вересня цього року приморські регіони потенційно можуть додатково отримати близько 600 млн грн. до місцевих бюджетів у сфері «індустрії гостинності та економіки вражень» (з наданням супутніх послуг), з яких 50% припадає на Одеську область. Тому, як зазначили доповідачі, варто переглянути «пікові» туристичні місяці відпочинку. Перспективи вітчизняної туристичної сфери мають бути орієнтовані на приваблення не лише жителів України, а й іноземних споживачів туристичних послуг, з акцентом на представників середнього класу, адже саме вони формують основний попит на туристичні послуги.
Згідно з профільними науковими дослідженнями, узагальнені висновки яких надала учасникам засідання Ніна Хумарова, розвиток туризму забезпечує для Одещини та України в цілому мультиплікативний ефект, що включає до себе такі ефекти: соціально-демографічний (впливає на якість життя, зокрема, оздоровлення); економічний (розвиток рекреаційної та туристичної інфраструктури); екологічний (оптимальне використання рекреаційно-туристичного потенціалу); політичний (розвиток людського капіталу у сфері міжнародних відносин).
Таким чином, з метою максимального використання туристичних ресурсів та збільшення дохідної частини місцевих й регіональних бюджетів пропонується продовжити літній сезон до 20-го вересня, що потребує відповідних змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з яким навчальний процес у закладах середньої освіти має тривати не менше 175 навчальних днів. Слід зазначити, що практика змінного розкладу початку начального року (залежно від регіону та кліматичних умов) є досить розповсюдженою за кордоном, зокрема, в Болгарії, Грузії, Іспанії, Італії, Нідерландах, Румунії, США.
Із зазначеною економічно обґрунтованою ініціативою щодо перенесення (у разі доцільності) початку навчального року у закладах загальної середньої освіти та вищих навчальних закладах з 01-го вересня на 20-те виступила Одеська облдержадміністрація на чолі з головою ОДА Сергієм Гриневецьким. Дану ініціативу вже підтримано окремими парламентарями від Одещини, а також керівництвом Миколаївської та Херсонської ОДА.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.019Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |