ОДЕСА, 12 КВІТНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко провів засідання, де обговорювались найбільш актуальні соціально-економічні питання розвитку регіону.
Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці Одеської ОДА.
У повідомленні облвійськадміністрації сказано:
Сьогодні в рамках чергової селекторної наради, яку в режимі онлайн з головами районних державних військових адміністрацій, міськими головами та головами громад провів Начальник Одеської обласної військові адміністрації Максим Марченко – директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов детально розповів про заходи щодо активізації економічної діяльності в регіоні в умовах воєнного стану.
«Цінова ситуація в регіоні контролюється обласною робочою групою, утвореною розпорядженням Одеської облвійськадміністрації від 15 березня 2022 року №102/А-2022. Вживаються контрольні заходи за встановленням суб’єктами господарювання роздрібних цін на соціально значущі товари. З початку роботи групи здійснено виїзди на більше ніж 50 точок роздрібного продажу контрольованих за цінами товарів, як в мережевих магазинах, так і на ринках, аптечних закладах та автозаправних станціях. Фактично у 100% випадків ціни змінюються під час контрольних заходів в меншу сторону» — зауважив Дмитро Радулов.
Разом з тим, аналогічні групи утворені при районних військових адміністраціях, проте ці групи просто фіксують ціни, а заходи щодо їх зниження не вживаються. З метою ефективного здійснення контрольних заходів начальником обласної військової адміністрації прийнято рішення оновити склад обласної робочої групи, яку розширено за рахунок працівників Держаудитслужби, Рахункової палати, включено всіх керівників відділів та управлінь Держпродспоживслужби в районах та містах.
«Таким чином ми посилюємо цю роботу, адже бачимо, що в районах або не справляються з цим питанням, або не бажають справитися» — наголосив Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.
Значна частина великих підприємств області функціонує у повному обсязі, окрема частина функціонує не на повну потужність. В той же час підприємства, наприклад, виробництва продуктів харчування: Гармаш, Ені Фудз, Онісс, Евріка, Південьагропереробка, Куліндоровський комбінат, Титан, Гормолзавод та інші збільшили обсяги виробництва за рахунок держзамовлень та переорієнтації торгівельних мереж на товари регіональних виробників. Всі ринки області працюють в штатному режимі, об’єкти оптової та роздрібної торгівлі працюють стабільно.
Заслухавши доповідь Начальник Одеської обласної військові адміністрації Максим Марченко дав доручення головам районних військових адміністрацій та головам громад щоденно тримати на контролі проведення заходів з обстежень підприємств торгівлі та моніторингу цін на соціально значущі товари.
«Підприємці області мають бути суспільно свідомими, і в жодному випадку не варто намагатися заробити на війні, здійснюючи реалізацію соціально значущих товарів за підвищеними цінами. Питання забезпечення мешканців області найнеобхіднішими товарами і послугами на жорсткому контролі обласної влади» — зауважив Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.
***
В рамках чергової селекторної наради, яку в режимі онлайн з головами районних державних військових адміністрацій, міськими головами та головами громад провів Начальник Одеської обласної військові адміністрації Максим Марченко директор Департаменту соціальної та сімейної політики Тетяна Демент’єва доповіла про стан соціального захисту внутрішньо переміщених осіб на території Одеської області.
«На сьогодні для взяття на облік до уповноважених осіб громад, ЦНАПів або органів соціального захисту звернулось за статусом 25 811 осіб. Допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання виплачується у розмірах: 3000 грн – на кожну дитину або людину з інвалідністю; 2000 грн – на кожну іншу особу. Допомога виплачується на банківський рахунок (за станартомІВАN) вказаний у заяві. Виплату ВПО отримують за повний місяць незалежно від дати за її отриманням. Виплата не включається до сукупного доходу сім’ї при наданні інших видів соціальних допомог. Також не оподатковується податком на доходи фізичних осіб» — повідомила директор Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОВА.
Тетяна Демент’єва зазначила, що тим, хто звернувся до 14 квітня 2022 року допомога буде виплачена і за березень. Уряд подовжив термін подачі заяв на отримання допомоги вимушеним переселенцям до 30 квітня.
«Додам, що ті особи, які отримали довідку через уповноважену особу, ЦНАП, орган соціального захисту, зможуть оформити виплату таким же чином. Тобто, той хто отримував довідку через ЦНАП, повинен подати заяву на виплату також через ЦНАП. Наразі здійснюється доопрацювання інформаційних систем для реалізації механізмів подачі заяв на отримання довідки та отримання виплат через Портал ДІЯ» — наголосила директор Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОВА.
За розміщення переміщених осіб в державному бюджеті передбачені кошти на відповідну компенсацію двох видів. Кожного дня кількість внутрішньо переміщених осіб збільшується в середньому від 400 до 1500 осіб. І з урахуванням тих подій, які відбуваються на сході країни, кількість внутрішньо переміщених осіб буде стрімко збільшуватись і в одеському регіоні.
«Районним державним адміністраціям доручено спільно з громадами провести ретельний аналіз інформації щодо приміщень для розміщення переселенців та високому рівні провести рекламну кампанію щодо соціального проекту «Прихисток» — додала Тетяна Демент’єва.
За результатами селекторної наради Начальник Одеської ОВА Максим Марченко дав доручення Департаменту соціальної та сімейної політики розробити механізм розміщення вимушено переселених осіб на території всієї області.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |