ОДЕССА, 24 МАЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Минздрава рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерам по борьбе с ним.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.
В сообщении ведомства сказано:
▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 406 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 36 у дітей та 69 у медичних працівників.
▪️ Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 104 особи. Одужали за добу 179 особи — рекорд, померли 13 осіб.
▪️ За останню добу проведено 7914 тестувань методом ПЛР.
▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Чернівецькій області (64), Рівненській області (49) та в місті Києві (54).
▪️ МОЗ наголошує на важливості дотримання критеріїв відповідності другому етапу пом’якшення карантину, а саме: інцидентність, заповнюваність ліжок та кількість тестувань. Всі ці ознаки є надважливими, і тільки вони дають змогу забезпечити перехід до третього етапу.
▪️ МОЗ підкреслює, що працівники 60 років і старші – це люди з групи ризику, і пропонує таким особам залишатись на самоізоляції, адже 70% летальних випадків – це саме люди від 60 років.
▪️ З 11 травня відновлюють свою роботу ТРЦ, але без розважальних зон та фудкортів, тому що саме ці майданчики є зонами підвищеного ризику з великим скупченням людей і сприяють поширенню вірусу. МОЗ заявляє, що перебуває у постійному діалозі з підприємцями, які працюють у цих сферах, і як тільки дозволить епідеміологічна ситуація, МОЗ, своєю чергою, дозволить відкриття цих зон.
▪️ У зв’язку з відкриттям метрополітену 25 травня в Києві МОЗ розробило окремий перелік рекомендації як для пасажирів, так і для працівників. Для пасажирів обов'язкові ЗІЗ та соціальна дистанція. Для працівників обов'язкові не менш як п'ятиденний запас ЗІЗ, термоскринінг на початку зміни, дезінфекція вагонів та станцій.
▪️ МОЗ зазначає, що для України обрано стратегію адаптивного карантину, тобто стратегію стримування, але, на жаль, наразі в країні немає різкого зниження захворюваності (фіксується від 350 до 550 випадків хвороби щодня), тому Міністерство підкреслює, що не може гарантувати зникнення ЗІЗ з повсякденного життя та зняття всіх обмежень навіть на п'ятому та після п'ятого етапу пом’якшення карантину.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.017Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |