ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Охорона здоров'я
Могут открыться и бассейны: подробности о смягчении карантина от главного санврача Украины
15:23 / 26.05.2020
Здравоохранение

ОДЕССА, 26 МАЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Заместитель главы МОЗ, главный государственный санитарный врач Украины Виктор Ляшко рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерам по борьбе с ним.

Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.

В сообщении ведомства сказано:

Результати брифінгу заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря України Виктор Ляшко за 26 травня:

▪ 1 червня почнеться черговий етап пом'якшення карантину. Якщо буде досягнуто певних індикаторів епідемічної ситуації, визначених урядом, планується відкриття басейнів, спортзалів, відвідування освітніх занять у групах до 10 осіб (це, зокрема, автошколи), запуск залізничного транспорту, запуск міжобласних автоперевезень.

▪ Отримані 26 травня нові дані щодо поширення збудника коронавірусної хвороби у воді, яка підлягає постійній дезінфекції, дозволяють відкриття басейнів. Найближчим часом МОЗ надасть рекомендації щодо протиепідемічних норм, яких треба дотримуватись у разі, якщо власник прийме рішення відкрити такий заклад.

▪ Умови пом'якшення карантину визначено Постановою Кабміну: інцидентність (загальна кількість нових випадків хвороби за 7 днів не повинна перевищувати 12 осіб на 100 тисяч населення; за показником інцидентності сьогодні не проходять Волинська, Закарпаття, Львівська, Рівненська, Чернівецька області); завантаженість ліжок (не повинна перевищувати 50 відсотків, за показником завантаженості не проходить Чернівецька область — 54%), середня кількість позитивних тестувань більша ніж 12 на 100 тисяч населення (за цим показником не проходять Донецька область — 9, Луганська область — 9,03, Львівська область — 11,98).

▪ Для забезпечення готовності та реагування лабораторних підрозділів МОЗ урядом додатково виділено 650 млн грн, з них 280 млн грн – для доплат працівникам лабораторних центрів. Найближчим часом буде затверджено паспорт бюджетної програми, і лабораторні працівники також отримають надбавки до своєї заробітної плати.

▪ У зв'язку з появою черг на ПЛР-тестування МОЗ залучило додаткові лабораторії, а саме лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та прав споживачів. Зокрема, в місті Києві залучено на допомогу референс-лабораторію Центру громадського здоров’я, у Львові — лабораторію Медичного університету. Також на допомогу прийшла Кіровоградська обласна лабораторія, до якої направлять зразки на дослідження.

▪ МОЗ затвердило чіткий алгоритм тестування, і він передбачає доцільність використання ПЛР- та ІФА-тестувань. Є низка випадків, коли будуть робити обидва види тестувань, щоб унеможливити помилку чи неточність та щоб правильно поставити діагноз.

▪ МОЗ закликає представників бізнесу долучитися у середу до громадського обговорення проектів протиепідемічних норм та надати свої пропозиції щодо колективних та індивідуальних занять до 10 осіб і вимог до басейнів та спортзалів.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.027
Перейти на повну версію сайту