ОДЕССА, 16 АВГУСТА 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Министерства здравоохранения рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.
В сообщении ведомства сказано:
▪️ За минулу добу захворіло 1637 осіб, з них 97 дітей та 55 медпрацівників. Госпіталізовано 246 осіб. За останню добу в Україні зафіксовано 26 летальних випадків, одужали 392 пацієнти. Загалом за добу здійснено 21 363 тестування, з них 15 768 досліджень — методом ПЛР, а також 5595 — методом ІФА.
▪️ Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській (228), Чернівецькій (183), Івано-Франківській (158) областях та в місті Києві (146).
▪️ Цього тижня центральною темою у МОЗ було посилення готовності України до боротьби з коронавірусом. Основним питанням для міністерства є здатність медичної системи надавати медичну допомогу та рекомендації, а також запроваджувати правила для запобігання поширенню коронавірусної хвороби.
▪️ МОЗ зробило великий крок уперед у підготовці країни до боротьби з пандемією. Загалом по Україні близько 34 тисяч ліжок виділені для хворих на COVID-19, підготовлено 3,7 тисячі апаратів ШВЛ. Також МОЗ суттєво збільшило кількість ліжок з підведеним киснем (їх нині більше 9,5 тисячі) та досягло збільшення кількості тестувань майже у 100 разів.
▪️ На пропозицію Міністерства охорони здоров'я Комісія ТЕБ та НС ухвалила рішення та дала відповідні вказівки головам обласних державних адміністрацій щодо збільшення кількості ліжок з підведеним киснем.
▪️ Від початку пандемії МОЗ працює над удосконаленням протоколів лікування і продовжує забезпечувати лікарні ЗІЗ. Завдяки цьому відсоток медпрацівників, які захворіли, суттєво зменшився і тепер становить 5-6% від загального числа хворих.
▪️ Медична система суттєво зміцнила свої позиції, на відміну від ситуації на початку пандемії, але багато чого залежить від кожного громадянина. МОЗ звертається до населення і просить дотримуватися всіх правил і рекомендацій, запроваджених у країні.
▪️ МОЗ чітко визначило алгоритм, за яким повинен здійснюватись механізм маршрутизації хворих на COVID-19. Самі процеси й повноваження щодо маршрутизації пацієнтів перебувають у компетенції департаментів охорони здоров'я обласних державних адміністрацій і формуються з урахуванням особливостей того чи іншого регіону та підготовки лікарень.
▪️ Зараз в Україні в лікарнях, визначених для лікування хворих на COVID-19, є 3700 апаратів ШВЛ. Однак пацієнтам з насиченням киснем (SpO2) понад 93% показана киснева терапія, тому МОЗ і наголошує на збільшенні ліжок з підведеним киснем.
▪️ На території регіону чи окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону «червоного» рівня епідемічної небезпеки забороняється відвідування закладів освіти, в тому числі й дошкільних навчальних закладів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.019Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |