ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Охорона здоров'я
Одесские волонтеры разъясняют правила госпитализации больных с COVID-19
15:11 / 10.11.2020
Здравоохранение

ОДЕССА, 10 НОЯБРЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Одесские волонтеры из «Корпорация монстров» и государственный эксперт Министерства здравоохранения Украины Павел Поламарчук разъясняют правила госпитализации больных с COVID-19.

Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице лидера одесской благотворительной организации «Корпорация монстров» Екатерины Ножевниковой.

В посте Екатерины Ножевниковой сказано:

Мы тут договорились с Pavlo Polamarchuk и будет много букв, но вы все таки почитайте или распечатайте.

Правила по которым обязаны госпитализировать пациентов и которые (к сожалению) ежедневно нарушаются у нас в городе и области.

Через день буду писать уже в более доступной форме памятки для вас и ваших родных. О ваших правах, но и о ваших обязанностях. и вашей ответсвенности в вопросе госпитализации.

Пришло время признать то, что спасение утопающих в этой стране лишь ваш вопрос. А ещё помнить о том, что от ваших действий зависит сейчас не только ваша жизнь, но и жизнь окружающих..

———-

Домовились з Катерина Ножевникова, що зроблю пост із роз'ясненнями, плюс до уваги тих, хто тегав і в приватні адресував питання щодо критеріїв госпіталізації при COVID-19.

Отже, посилання на нормативно-правовий акт, що чітко регламентує всі актуальні питання щодо лікування коронавірусної хвороби.

Відповідно до наказу МОЗ від 28.03.2020 № 722

«Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) [зі змінами, передостанні — від 27.10.2020 № 2438, посилання (зручна форма для ознайомлення на rada.gov.ua) — в першому коментарі, наполегливо раджу ознаймитися для захисту своїх прав, як пацієнтів] передбачені виключні критерії госпіталізації осіб З ПІДОЗРОЮ на COVID-19.

А саме, у пункті 8 Стандарту 2. «Первинна медична та амбулаторно-поліклінічна допомога пацієнтам з підозрою на COVID-19» вказано, що:

«8. Госпіталізація за клінічними критеріями показана [амбулаторним] хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19 при наявності щонайменше однієї з перелічених ознак:

1) Частота дихання <10 або >30;

2) сатурація при вимірюванні пульсоксиметром ≤ 92 %;

3) порушення свідомості (за шкалою AVPU все, крім A);

4) пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають тяжку супутню патологію (тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність) в стадії декомпенсації.».

Таким чином, ПІДОЗРІЛІ випадки (тобто, не обов'язково — підтверджені ПЛР) за наявності, наприклад, показника сатурації 91 та менше, НЕ МОЖНА продовжувати лікувати амбулаторно/на дому, — і показана госпіталізація.

Разом з тим, Стандартом 3. «Стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19» чітко затверджені критерії госпіталізації як підтверджених випадків, так і ПІДОЗРІЛИХ ВИПАДКІВ.

«Госпіталізація за клінічними критеріями показана хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19 при наявності щонайменше одного з перелічених критеріїв:

1) ЧД <10 або >30;

2) порушення свідомості (за шкалою AVPU все, крім A)

А (в сознании) — реагирует на голос, отвечает на вопросы,

V (голос) — на резкий окрик реагирует бормотанием, стоном,

Р (боль) — реагирует на центральный болевой стимул,

U (не реагирует) — пациент не реагирует на голос или боль.

3) стані середньої тяжкості і тяжкому — ознаки пневмонії та/або дихальної недостатності (збільшення частоти дихальних рухів вище фізіологічної норми, кровохаркання, показник SpO2 при вимірюванні пульсоксиметром ≤ 92 %) при наявності рентгенологічно підтвердженої пневмонії;

4) наявність клініко-інструментальних даних гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС);

5) наявність клініко-лабораторних даних сепсису та/або септичного шоку (синдрому системної запальної відповіді);

6) наявність клініко-лабораторних даних органної/системної недостатності, окрім дихальної;

7) пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають тяжку супутню патологію (тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність) в стадії декомпенсації.»

_________________________________

Далі головне: ВСІ ПЕРЕЛІЧЕНІ ВИПАДКИ ПІДЛЯГАЮТЬ ОБОВ'ЯЗКОВІЙ ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ ПОЗА ЗАЛЕЖНІСТЮ, ЧИ ВЖЕ ПІДТВЕРДИВСЯ СOVID-19 ТЕСТОМ ПЛР, ЧИ НІ.

Водночас, у пунктом 4 Стандарту 1 «Організація протиепідемічних заходів та медичної допомоги в осередку інфікування SARS-CoV-2» регламентується обов'язковість діагностики методом ПЛР.

«4. Основне значення для етіологічної лабораторної діагностики COVID-19 має виявлення РНК SARS-CoV-2 з використанням методу ПЛР.

Лабораторне обстеження на РНК SARS-CoV-2 РЕКОМЕНДОВАНО проводити всім особам з ознаками ТГРС та/або інших ГРВІ. В якості попереднього скринінгового обстеження використовується тест на визначення антигену SARS-CoV-2.

В ОБОВ'ЯЗКОМУ порядку лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР проводиться наступним особам:

пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або при наявності позитивного результату скринінгового тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 (додаток 2);

пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;

контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19 (додаток 5);

особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgM, IgG та/або сумарні IgM, IgG;.

___________________________

Отже, підсумовуючи — за наявності критеріїв, чітко визначених пунктом 8 Стандарту 2, ОБОВ'ЯЗКОВІЙ ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ ПІДЛЯГАЮТЬ НЕ ТІЛЬКИ ПІДТВЕРДЖЕНІ, А І ПІДОЗРІЛІ ВИПАДКИ.

Людей з підозрою і наявності хоча би одного з перелічених критерієв мають госпіталізувати (і одночасно забрати матеріал на лабораторне дослідження, відповідно до пункта 4 стандарту 1, викликати мобільну бригаду, якщо этого не було зроблено раніше вашим сімейним лікарем).

Все інше — ПОРУШЕННЯ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА.

ПРОТЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

В умовах, коли з сьогоднішнього дня Україна (вже декілька днів як суцільна помаранчево-червона зона) переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусу, і з 09.11.2020 усі планові госпіталізації заборонені — дуже важливо бути свідомими і без наявності чітко визначених критеріїв не вимагати госпіталізації.

Проте — обов'язково вимагати госпіталізації, коли випадок відповідає вище зазначеним критеріям.

________________________________

Ще раз резюмую: госпіталізація за клінічними критеріями показана хворим з підозрою чи підтвердженим COVID-19 у разі наявності щонайменше однієї з перелічених ознак:

частота дихання менша ніж 10 або більша ніж 30 дихальних рухів;

сатурація під час вимірювання пульсоксиметром нижча ніж 92%;

порушення свідомості

пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають тяжку супутню патологію (тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність) в стадії декомпенсації.

Якщо лікарем екстреної допомоги (якого було викликано самостійно, чи викликав сімейний лікар, з яким укладено декларацію)- зафіксовано один з перелічених станів — ГОСПІТАЛІЗАЦІЯ ОБОВ'ЯЗКОВА. Крапка.

ПС 1. Так, у нашій державі за поточних реалій з дотриманням прав громадян, коли ми постійно стикаємося з порушенням всіх без винятку законів і правил в усіх сферах, СИСТЕМА БУДЕ ЗМІНЮВАТИСЯ ВИКЛЮЧНО ЗАВДЯКИ БОРОТЬБІ ПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ РОДИЧІВ ЗА СВОЇ ПРАВА.

Виключно. Влада і громадяни мають діяти разом, іншого шляху немає, така моя думка і переконання. Дивно очікувати іншого.

ПС 2. Метою цього посту є, перед усім, ознайомлення громадян з чинним нормативним регулюванням щодо лікування коронавірусу.

Боріться за свої права і права своїх родичів у ситуаціях, коли є супротив — щодо госпіталізації, щодо ведення амбулаторного лікування, щодо виклику мобільної бригади; коли щось не спрацьовує в регіонах і з окремими лікарями, які, наприклад, тоннами призначають антибіотики чи відмовляються викликати мобільну бригаду, яка зобов'язана на дому забрати лабораторний матеріал тощо.

Боріться за свої права, чітко їх знаючи. [Посилання на наказ у першому коментарі]

Нагадаю, що усі країни, навіть з розвиненими системами охорони здоров'я та інформованим, потужним громадськім суспільством, не можуть впоратися з викликами глобальної пандемії, це шлях, який треба долати РАЗОМ.

І головне — ефективніше попередити, ніж лікувати.

Дотримуйтеся самі і вимагайте від інших дотримання протиепідемічних вимог.

Обов'язково вдягайте змінні маски (чи належно доглядайте за багаторазовими), мийте руки з милом, тримайте дистанцію, користуйтеся антисептиками, за першими ознаками ГРВІ звертайтеся до свого сімейного лікаря (і укладіть, нарешті, декларацію, дистанційно — якщо ви ще цього не зробили [проте — допомогу нададуть і без декларації]).

ПС 3 . Таки працює гаряча лінія (яку я факультативно щодня перевіряю) і на яку можна додзвонитися навіть пізно ввечері, 0-800-60-20-19, звертайтеся за роз'ясненнями і зі скаргами на порушення ваших прав у регіонах.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.019
Перейти на повну версію сайту