ОДЕССА, 11 НОЯБРЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Министерства здравоохранения рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.
В сообщениях ведомства сказано:
10 611 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 11 листопада 2020 року. Зокрема, захворіли 350 дітей та 493 медпрацівники.
Також за останню добу
госпіталізовано – 1 453 особи;
летальних випадків – 191; одужало – 6 802 особи;
здійснено тестувань за добу – 73 285 (зокрема методом ПЛР – 43 908, методом ІФА – 29 377).
За весь час пандемії в Україні
◾️захворіло – 489 808 осіб;
◾️одужало – 221 459 осіб;
◾️ летальних випадків – 8 947;
◾️ проведено ПЛР-тестувань – 3 735 166.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (965), Одеській (705), Київській (693), Львівській (684) та Запорізькій (592) областях.
▪️ На сьогодні в лікарнях перебувають 28 564 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19 або підозрою. Як зазначають медики, вірус стає більш агресивним — кількість важких хворих зростає.
▪️ У країні через пандемію призупинені лише ті планові госпіталізації та операції, відтермінування яких не загрожує здоров’ю та життю пацієнтів. Наразі продовжуються госпіталізації та операції, пов’язані з ускладненим перебігом вагітності та пологів, наданням медичної допомоги вагітним, породіллям, роділлям та новонародженим, наданням меддопомоги у спеціалізованих відділеннях медичних закладів пацієнтам з онкологічними захворюваннями, наданням паліативної допомоги, наданням спеціалізованної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня за умови дотримання ними відповідних санітарних та протиепідемічних правил. Очільник МОЗ наголосив, що госпіталізація та операція не можуть бути перенесені, якщо це загрожує життю та здоров’ю пацієнта.
▪️ МОЗ закликає не займатися самолікуванням, а у разі появи симптомів гострого респіраторного захворювання звертатися до сімейного лікаря. Амбулаторне лікування можливе лише за умови легкого перебігу хвороби. Водночас лікування вдома має відбуватися виключно за показаннями та призначенням сімейного лікаря відповідно до протоколу. Медичні працівники повинні здійснювати постійний контроль поточного стану пацієнта і контактних осіб.
▪️ Легкий перебіг коронавірусної хвороби характеризується: невеликою гарячкою (до 38°C), що добре контролюється прийомом жарознижуючих препаратів; нежиттю; сухим кашлем без ознак дихальної недостатності (утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання); відсутністю шлунково-кишкових проявів та змін психічного стану. Ускладнення з боку дихальної системи при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому рекомендовано активно спостерігати за хворими саме в цей період.
▪️ Учора очільник МОЗ побував з робочою поїздкою у Дніпропетровській області, під час якої відвідав чотири лікарні, що надають меддопомогу хворим на COVID-19.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.019Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |