ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Охорона здоров'я
Міськрада: в Одесі зберігається тенденція до зростання захворюваності інфекційними хворобами
17:27 / 01.02.2022
Здравоохранение

ОДЕСА, 01 ЛЮТОГО 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Офіційні дані Одеської міської ради про захворюваність інфекційними хворобам в Одесі за минулий тиждень.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради.

У повідомленні міськради сказано:

За даними моніторингу ГУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», в Одесі зберігається тенденція до зростання захворюваності на ГРВІ та грип.

За минулий тиждень на ГРВІ та грип захворіли 8175 одеситів, з яких 60,5% склали діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності перевищив епідемічний поріг на 38,8%.

Згідно з вірусологічним моніторингом, минулого тижня спостерігалася циркуляція вірусів грипу А (H3N2) та грипу В, а також вірусів негрипозної етіології.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції в Одесі минулого тижня склала 46 випадків, що практично відповідає рівню попереднього тижня. Основну кількість хворих склали діти – до 87%.

З початку епідемії COVID-19 на сьогодні зареєстровано 123311 випадків COVID-19 у мешканців Одеси, серед яких 5240 дітей. Із загальної кількості хворих 107373 особи вже одужали, продовжують лікування 12860 пацієнтів.

Протягом минулого тижня на COVID-19 захворіли 6026 одеситів, серед яких 535 дітей. За останній тиждень рівень захворюваності на COVID-19 в Одесі зріс у 2,3 рази, порівняно з попереднім тижнем. Найбільше зростання захворюваності відмічено серед дітей – у 2,4 рази. Рівень госпіталізації за тиждень зріс у 1,8 рази, порівняно з попереднім тижнем.

Причиною ускладнення епідемічної ситуації є домінування циркуляції штаму Омікрон, який має високу контагіозність та більше вражає дитяче населення, а також підключення до циркуляції вірусів грипу.

Найкращим захистом від COVID-19 та його важких форм є вакцинація. В Одесі можна безкоштовно пройти курс вакцинації від COVID-19 двома дозами, а також отримати бустерну дозу вакцини щодня в центрах масової вакцинації, а також у робочі дні в кабінетах щеплень всіх ЦПМСД. Діти від 12 років можуть отримати щеплення від COVID-19 вакциною Pfizer у всіх дитячих поліклініках.

З 1 лютого всі, хто отримали бустерну дозу від COVID-19, можуть завантажити новий ковід-сертифікат на порталі або в мобільному додатку «Дія». Зробити це можна відразу в перший день введення вакцини від COVID-19, як тільки медики введуть дані про вакцинацію в електронну систему. Термін дії цього документа – 270 днів, як і в країнах Європейського Союзу.

Новим цифровим ковід-сертифікатом можна скористатися як усередині країни під час дії карантинних обмежень, так і при виїзді за кордон. Сертифікат після бустерної дози дійсний в Україні з дня щеплення, в інших країнах, де він діє, — з 14-го дня після вакцинації.

Крім ковід-сертифіката, після бустерної дози вакцини від COVID-19 можна отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Цей документ видається за місцем проведення щеплення або у сімейного лікаря, з яким підписано декларацію. Термін дії Міжнародного свідоцтва – 270 днів з дати останнього щеплення від COVID-19.

Термін дії «зелених» ковід-сертифікатів про вакцинацію двома дозами вакцини наразі скорочено з 365 днів до 270 днів. Щоб новий термін сертифіката коректно відображався у програмі «Дія», слід згенерувати свій документ повторно.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.058
Перейти на повну версію сайту