ОДЕСА, 18 ЛИПНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Офіційні дані Одеської міської ради про захворюваність інфекційними хворобам в Одесі за минулий тиждень.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради.
У повідомленні міськради сказано:
За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, за останній тиждень на гострі кишкові інфекції захворіли 93 одесити, з яких 66,7% — діти віком до 17-ти років.
Згідно з факторним аналізом, більшість випадків захворювань пов’язані із вживанням немитих овочів і фруктів, готових домашніх страв з порушенням технології приготування і зберігання, молочних і м’ясних продуктів, придбаних на стихійних ринках, а також з порушенням правил догляду за дітьми.
Триває моніторинг циркуляції холерного вібріона в об'єктах довкілля, а також обстеження хворих з розладами шлунково-кишкового тракту на холеру. Протягом тижня досліджено 19 проб із зовнішнього середовища, з яких: морська вода — 10 проб, стічні води — 1 проба, морепродукти (гідробіонти) — 8 проб.
За минулий тиждень з морської води виділено 10 холероподібних НАГ-вібріонів на пляжах «Лузанівка», «Аркадія», «Дача Ковалевського», 10-а та 16-а станції Великого Фонтану. НАГ-вібріони не є збудниками холери, але можуть спричиняти кишкові інфекції. НАГ-вібріони також виділено з проб морепродуктів (креветки на пляжах «Ланжерон», 10-а та 16-а станції Великого Фонтану). Холерний вібріон не виявлено. Також за тиждень обстежено на холеру 90 хворих з розладами шлунково-кишкового тракту, всі — з негативним результатом.
На п'яти громадських пляжах Одеси 10 липня 2023 року було відібрано проби морської води для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що на пляжах «Аркадія» та 10-а станція Великого Фонтану морська вода не відповідає гігієнічним вимогам, перевищено індекс бактерій групи кишкових паличок
Нагадуємо: купання на пляжах Одеси ЗАБОРОНЕНО!
Для проведення моніторингу питної води в Одесі досліджено 16 проб на санітарно-мікробіологічні показники та 15 проб – на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали нормам.
Як попередити гострі кишкові інфекції:
- пити лише кип’ячену або бутильовану воду;
- ретельно мити руки з милом, особливо після санвузла, після приходу з вулиці, перед приготуванням їжі, перед доглядом за маленькими дітьми;
- ретельно мити фрукти та овочі кип’яченою водою;
- готувати їжу, особливо для дітей, перед кожним прийомом їжі, не зберігати готову їжу тривалий термін;
- дотримуватися термінів зберігання продуктів, при будь-якому сумніві в їх якості відмовитися від їх вживання;
- купувати продукти тільки в офіційних місцях продажу;
- не купувати рибу та морепродукти на стихійних ринках.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |