ОДЕСА, 13 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — В Україні розроблено план додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюку, дифтерії та правця.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал).
В повідомленні міськради сказано:
У воєнний час охоплення населення профілактичними щепленнями для попередження спалахів інфекційних хвороб є питанням національної безпеки та здоров'я нації.
Через те, що протягом останніх років показники охоплення щепленнями проти кашлюка, дифтерії, правця були недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя населення, в Україні було розроблено план додаткових заходів з імунізації дитячого та дорослого населення проти кашлюку, дифтерії та правця.
Департаментом охорони здоров'я Одеської міської ради ведеться активна робота щодо проведення додаткової вакцинації від кашлюка, дифтерії та правця. Проведені спільні інформаційні заходи з Департаментом освіти та науки Одеської міської ради та підвідомчими закладами освіти. Наразі вже вакциновано близько 70% дітей, які підлягали щепленням відповідно до плана, вакцинація триває.
Медики нагадують, що щеплення від дифтерії та правця потрібні не лише дітям, а й дорослим. Ревакцинацію треба проходити кожні 10 років. Це можна зробити безкоштовно в своїй сімейній амбулаторії, де укладена декларація з сімейним лікарем або терапевтом.
Міський Департамент охорони здоров'я інформує про можливість організації безоплатної виїзної вакцинації від дифтерії та правця для організованих колективів. Виїзні щеплення проводять кваліфіковані медпрацівники, вакцини мають всі сертифікати якості, зберігаються та транспортуються з дотриманням належних температурних умов.
Всі охочі колективи, які хочуть подбати про здоров'я працівників та провести виїзні щеплення проти дифтерії та правця, можуть заповнити реєстраційну форму https://tinyurl.com/bdeh2f6c або подзвонити в робочий час за номерами Департаменту охорони здоров'я: (048) 753 14 36, (048) 753 15 75.
***
Довідка
Дифтерія та правець — смертельно небезпечні інфекційні захворювання.
Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом. При захворюванні на дифтерію в горлі утворюються плівки, що значно ускладнюють дихання, спостерігаються підвищення температури до 38-40 С, біль у горлі, утруднення при ковтанні, загальна інтоксикація, можуть виникати тяжкі ураження серцево-судинної і нервової систем, пневмонія, дихальна недостатність.
Під час епідемії дифтерії в Україні 1991-1998 років, викликаної низьким охопленням дітей вакцинацією і відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіло близько 20 тисяч осіб, 696 з них померли.
Правець передається при попаданні збудника в рану із забрудненою землею або зараженими предметами. Під час війни зростає ризик травм у у військовослужбовців та цивільного населення, що робить питання профілактики правця життєво важливим. При правці виникають сильні судоми, які супроводжуються різким болем у всьому тілі і навіть можуть призвести до перелому кісток. Смертність спостерігається у 85% випадків захворювання на правець.
Вакцинація є ефективним та безпечним способом попередити захворювання на дифтерію та правець. Якщо з момента останнього щеплення від дифтерії та правця пройшло понад 10 років — зверніться до свого сімейного лікаря для вирішення питання щодо щеплення.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.017Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |