ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Промисловість
Ситуация вокруг Одесского НПЗ признана чрезвычайной
11:36 / 22.09.2021
Промышленность

ОДЕССА,22 СЕНТЯБРЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел внеочередное заседание региональной комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Заслухавши аналітичну доповідь провідного експерта на ринку виробництва нафтопродуктів Геннадія Гуцу, щодо стану ПАТ «Одеський нафтопереробний завод», члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації, дійшли висновків, що підприємство, в тому стані, в якому перебуває нині, є техногенно-екологічною загрозою для Одеської області.

Геннадій Гуцу відзначив, що за рівнем техногенної безпеки, Одеський нафтопереробний завод є одним з найкритичніших об’єктів Одеської області. Простій підприємства протягом десяти років, відсутність будь-якого процесу з належного його утримання, відсутність заходів з утилізації наявних, промислових відходів, призвели до надто критичної ситуації, яка може призвести до катастрофічних наслідків екологічного та пожежного характеру.

«Наразі на території заводу сконцентровано дуже багато вибухонебезпечних та пожежонебезпечних залишків нафтопродуктів. Окрему увагу хотів б приділити й тому факту, що практично у всіх заводських резервуарах, в трубопроводах, в технологічному обладнанні є наявність так званого пірофорного заліза – це залишки нафтопродуктів з частинами металу цих конструкцій, що вступили через значну кількість часу в реакцію та представляють собою досить важку тягучу масу, що має можливість самозайматися при певних умовах» – зазначив Геннадій Гуцу.

За його словами, на заводі знаходяться під робочим тиском 6 булітів, у яких, за попередньою оцінкою, міститься від 70 до 80 тонн водню, що є вибухонебезпечним газом, і в разі його вибуху може буде пошкоджена територія в радіусі 500 – 600 метрів, про можливі катастрофічні наслідки його й годі говорити.

«У складі, що до речі й до нині не охороняється, знаходиться (за візуальною оцінкою) біля 1000 тонн чешуірованої сірки – це один з побічних продуктів нафтопереробки, що також має властивість самозапалення при певних умовах. Окрему небезпеку складає і газове господарство – в резервуари якого зливався скраплений газ, що вироблявся у процесі нафтопереробки. На разі, за рештками технологічного обладнання та манометрів, можна зробити висновок, що там, очевидно, є робочий тиск газоподібних та рідких вуглеводородів. На території заводу знаходяться очисні споруди, куди в процесі виробництва скидалися рештки, які містять нафту. Також звертаю увагу членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації, на те, що завод знаходиться на горі, яка пронизана штольнями та катакомбами. Під час простою заводу вони не тампонірувалися, не виконувалася їх спеціальна заливка зміцнюючими розчинами, а під час війни та після неї – туди скидалися рештки продуктів після нафтоперегонки. При певних умовах все це може спалахнути та призвести до непоправних екологічних та техногенних наслідків» – додав Геннадій Гуцу.

За оцінкою експерта, зупинка заводу проводилась стихійно, без дотримання вимог технологічного регламенту та виробничих інструкцій по зупинці такого роду виробництв на довготривалий період.

За результатами обговорення комісія вирішила ситуацію навколо ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» попередньо визначити як надзвичайну ситуацію (техногенного характеру).

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, дав доручення Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА, з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, яка спричинить загрозу для мешканців Одеської області, підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо прийняття відповідних рішень для визначення шляхів подальшого функціонування ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» .


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.033
Перейти на повну версію сайту