ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Міжнародні відносини
Володимир Зеленський: ми повинні встановити мир, який Путін більше не зможе порушити
08:38 / 18.12.2024
Міжнародні відносини

ОДЕСА, 18 ГРУДНЯ 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Звернення Президента України Володимира Зеленського до саміту країн – учасниць Joint Expeditionary Force 17 грудня 2024 року.

Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці «Офіс Президента України».

У своєму зверненні Володимир Зеленський сказав:

Дуже дякую, Крістене! Дуже дякую за запрошення і можливість виступити!

Шановні друзі!

Я радий бачити вас усіх і щиро вдячний за вашу постійну підтримку та увагу до України.

По-перше, я хочу відзначити рішення ЄС про нові санкції проти Росії та вашу рішучість, особливо прибережних країн Балтійського та Північного морів, обмежити тіньовий танкерний флот Росії не лише за допомогою санкцій, але й в інші способи. Цей флот є однією з найбільших загроз. Путін використовує ці танкери для фінансування своєї війни, і більшість із цих суден старі, погано обслуговуються та функціонують без будь-якого нагляду. Нещодавно поблизу Керченської протоки затонули два нафтові танкери. Цим суднам було майже 50 років. Вони взагалі не повинні були експлуатуватися, особливо в цій частині акваторії та в цей сезон. Зараз наше море стикається з черговою екологічною катастрофою, яку спричинила Росія. У ваших морях функціонують набагато більші та небезпечніші російські танкери. Цей флот має бути зупинений. Це не лише припинить фінансування війни Росії, а й захистить природу. Я закликаю вас ужити ще рішучіших заходів для того, щоб тіньовий танкерний флот та інші російські судна, зокрема ті, що перевозять зброю, більше не могли функціонувати у європейських водах.

Друге. Напевно, ви всі отримали повідомлення про те, що північнокорейські війська залучені до бойових дій. Зараз українські солдати стримують атаки, у яких беруть участь північнокорейські солдати. Їх кількість може зрости, і ми всі маємо усвідомлювати це. Це чітко показує, що Путін не може впоратися самотужки, тому він втягує інших у ще більшу війну.

Пхеньян так само зневажає людське життя, як і Москва, розплачуючись людьми з Росією в обмін на товари та військові технології. Це знову й знову повертає нас до необхідності посилювати нашу оборонну співпрацю – у виробництві всіх типів озброєнь, що дають змогу вести війну на відстані. Ми повинні захистити наших людей. Маємо зробити все можливе, щоб знищити здатність Росії вести війну з якомога більшої дистанції. Для цього нам потрібно більше дронів, сучасної артилерії та далекобійних ракет. Я дякую вам, друзі, за інвестиції в наше оборонне виробництво та за нарощування виробництва озброєнь у ваших країнах. Наші арсенали повинні відповідати загрозам, із якими ми стикаємося, і європейська промисловість цілком здатна досягти цього. Але ми маємо розширити цю співпрацю та ці інвестиції. Ми також обговорювали раніше, під час різних наших зустрічей, підготовку нашої спільної бригади – за участю країн Північної Європи та Балтії, а також Великої Британії та Нідерландів. Я прошу вас утілити це в життя.

Третє. Протиповітряна оборона. Минулої п’ятниці вночі росіяни здійснили масований ракетний удар по нашій енергетичній інфраструктурі. Вони чекали на настання холодів, щоб завдати удару. У цьому ударі було застосовано 94 ракети та майже 200 ударних дронів. На щастя, нам вдалося захиститися. Але ми знаємо: це лише пауза, і Росія спробує завдати нового удару, щойно буде готова. Вони завжди так роблять. Саме тому нам потрібна надійна гарантія захисту від повітряного терору, а це означає наявність достатньої кількості систем ППО. Нам потрібна повна реалізація домовленостей щодо постачання систем ППО, зокрема тих, що були досягнуті на саміті НАТО у Вашингтоні. Ми пам'ятаємо, що як компенсацію за неможливість запросити Україну до Альянсу на тому етапі нам пообіцяли значну кількість систем ППО. Я прошу вашої допомоги, щоб це було виконано. І, відверто кажучи, наші партнери знають: нам потрібно ще 12–15 систем, крім цих, щоб повністю захистити нашу країну від російських ракетних ударів. Це реально. Головне – політична воля наших партнерів. Я звертаюся зараз конкретно до Сполучених Штатів насамперед. До Сполучених Штатів та Європи, звичайно. А також до друзів, які зараз онлайн, – наших друзів зі Швеції, країни, яка має змогу швидко надати повну батарею Patriot, доправивши як радар, так і пускові установки. Щодо інших можливостей наша команда вже на зв’язку з вашими командами.

І ще одне. Кожен новий місяць цієї боротьби між Росією та вільним світом доводить важливість координації наших зусиль. Нам усім потрібно триматися разом. Росія продовжуватиме ескалацію своїх загроз доти, доки зможе собі це дозволити. Тому нам потрібно більше спільної роботи, більше скоординованих кроків і зусиль. Ми повинні зміцнювати всі наші формати співпраці, зокрема й Об'єднані експедиційні сили. Україна готова до більшої взаємодії та приєднання до JEF як член.

Ми всі розуміємо, що наступний рік може стати роком закінчення цієї війни. Ми повинні зробити так, щоб це сталося. Ми повинні встановити мир, який Путін більше не зможе порушити, мир, який буде не просто паузою, а справжнім, довготривалим миром. Я впевнений, що ми можемо цього досягти. Головне – не боятися нашої спільної сили.

Ще раз дякую за запрошення. Дякую вам.

Слава Україні!


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014
Перейти на повну версію сайту