![]() |
|
![]() |
![]() |
ОДЕСА, 11 ЛИПНЯ 2025 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Двом співробітникам Нижньодністровського національного парку висунули обвинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу через незаконний вилов і збитки державі на понад 1,1 млн грн.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили у відділі комунікації поліції Одеської області.
В повідомленні правоохоронців сказано:
Правопорушники завдали державі збитків на понад мільйон гривень. Їм висунуто обвинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу України.
Минулого року співробітники карного розшуку та водної поліції Одеського районного управління поліції № 2 викрили на річці Дністер двох працівників Нижньодністровського національного природнього парку, віком 42 та 30 років, під час вивантаження з сітки у човен незаконно виловленої риби. Викликана на місце події слідчо-оперативна група територіального підрозділу поліції вилучила у правопорушників незаконне знаряддя лову та сам улов.
У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що чоловіки, чия робота пов’язана з охороною тваринного світу та здійсненням науково-дослідницької діяльності в пониззі річки Дністер, під виглядом виконання службових обов’язків здійснювали незаконний вилов біоресурсів для подальшого продажу.
Під час санкціонованих обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів поліцейські вилучили низку речових доказів, у тому числі раніше виловлену для збуту рибу, сітки, мішки, службову документацію.
Увесь улов, серед якого товстолобик, короп, судак, сом, лящ, білизна, карась сріблястий, на час слідства був переданий для зберігання до спеціалізованого підприємства.
Згідно з висновком інженерно-екологічної експертизи, своїми діями чоловіки завдали державі понад 1 мільйон 100 тисяч гривень збитків.
Зловмисники були відсторонені від займаних посад. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
Як зазначила слідча у справі, старша лейтенантка поліції Дарʼя Стоцька, за наявності достатніх доказів, які правоохоронці забрали в ході досудового розслідування, фігурантам висунули обвинувачення за:
ч. 1 ст. 249 ККУ — у незаконному зайнятті рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду;
ч. 2 ст. 364 ККУ — у зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило інтересам держави тяжкі наслідки;
ч. 2 ст. 209 ККУ — у замаху на розпорядження майном, одержаним злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб.
Максимальне покарання, передбачене за ці злочини, – позбавлення волі на строк до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.
Державне обвинувачення в суді підтримуватиме Біляївська окружна прокуратура.
Одеське районне управління поліції № 2
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.021Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |