ОДЕСА, 03 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Одеський міський голова Геннадій Труханов обговорив з керівниками одеських об’єднань співвласників багатоквартирних будинків підготовку до надзвичайних ситуацій зимового періоду.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал).
В повідомленні міськради сказано:
2 листопада 2022 року, мер Одеси Геннадій Труханов провів зустріч з керівниками одеських об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) щодо підготовки до надзвичайних ситуацій у зимовий період.
В умовах, коли ворог регулярно обстрілює нашу критичну інфраструктуру, місто має бути підготовленим до життя в умовах обмеженого постачання ресурсів. Міський голова зазначив, що наразі вже визначений 141 об'єкт для облаштування стаціонарних пунктів обігріву громадян.
По-перше, традиційно у всіх районах міста будуть розгорнуті палатки. Соціальні працівники та волонтери працюватимуть з людьми без визначеного місця проживання. Для надання допомоги цій категорії людей в Одесі працює два Центри реінтеграції — на Балтській дорозі та на вул. Ціолковського, які забезпечені всім необхідним для розміщення та тимчасового проживання людей.
По-друге, 67 комунальних укриттів підготовлені приймати людей не тільки під час повітряної тривоги, але й для тимчасового розміщення. Усі вони приведені до ладу, забезпечені водою, електрикою та каналізацією, а також лавами та стільцями, обладнані Інтернетом. У наявності є 80 генераторів, які будуть використовуватися в об’єктах цивільного захисту за необхідністю. Наразі організована робота щодо закупівлі теплових конвекторів.
По-третє, для розміщення та обігріву людей підготовлені 68 закладів освіти. Тут є запаси їжі та води, медикаменти, теплий одяг.
До того ж з початку повномасштабного вторгнення місто постійно підтримує запас продуктів довготривалого зберігання. Сьогодні ще існує потреба в достатньої кількості генераторів, проводиться централізована закупівля булер’янів. «Міськзелентрестом» вже заготовлено 400 кубічних метрів дров. Процес триває.
Крім того, є домовленості щодо встановлення на залізничних вузлах плацкартних вагонів для забезпечення обігріву. Наразі визначаються кількість вагонів та місця їх розташування.
«Але ж за прикладами інших українських міст ми всі розуміємо, що цього може бути недостатньо. В умовах регулярних ракетних обстрілів кожна багатоповерхівка має бути готовою до надзвичайних ситуацій — підготувати приміщення, закупити генератори та булер’яни, облаштувати на прибудинкових територіях місця для приготування та розігріву їжі . Дай Бог, щоб нам все це не знадобилося, але ми повинні бути готовими до будь-якого розвитку подій», — звернувся Геннадій Труханов до керівників ОСББ.
Мер Одеси доручив керівникам районних адміністрацій міста підтримувати зв'язок з керівниками ОСББ, а також провести переговори з державними та приватними установами щодо облаштування пунктів обігріву.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |