ОДЕСА, 13 ГРУДНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Лідер одеських волонтерів з «Корпорації монстрів» Катерина Ножевнікова розповіла про небезпеки, які можна несвідомо накликати на зниклого під час війни родича, розшукуючи його через соцмережі.
Як передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці лідера одеської благодійної організації «Корпорація монстрів» Катерини Ножевнікової.
У повідомленні на сторінці Katherine Nozhevnikova сказано:
«Допоможіть будь ласка знайти сина…»
Допоможіть знайти Коханого, чоловіка, батька, брата...
Далі майже кожен раз я бачу персональні дані— ім’я, прізвище і, що найстрашніше, дані про підрозділи. Люди пишуть назви бригад, де знаходився зниклий, де останній раз виходив на зв’язок і таке інше.
Ось ця світлина в мене тільки що з’явилась в стрічці і там вже більш ніж 38 тис репостів.
Зі світлини дивиться такий хлопець, що перше бажання сісти за кермо і нестись кудись його шукати. Красень..
Звісно люди всі бажають допомогти. Але зовсім не розуміють, що такими діями можуть зробити тільки гірше.
Наприклад, воїн знаходиться у полоні, і в статусі цивільного..
Заходжу на сторінку жінки, яка пост зробила. А там десятки таких світлин. З описами де хто коли. Може вона щиро бажає допомогти, але п’яти хвилин в іі профілі вистачило щоб зрозуміти, що так людина просто поширює все, що зустрічається їй в групах пошуку і жодна із світлин не перевіряється.
Груп пошуку безліч. без якоїсь реєстрації там можна зібрати купу інформації про військових. І цю інформацію як ви розумієте збирають не тільки родичі…
Також інформацію зі сторінок військового чи його родини можуть знайти росіяни якщо хлопець потрапив в полон, для перевірки його слів. Як ви розумієте це суттєво ускладнить його становище чи процес його обміну.
Родини зниклих залишають номери телефонів для зв’язку і я особисто знаю людину, котра вже віддала гроші «адвокату», який прийшов з листом від полоненого, але до сьогодні більше ніяких даних сім’я не отримала…
Ось протокол який рекомендує держава в таких випадках. Може комусь буде корисним.
1. Перший крок- звернення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації чи призову. Після того, як буде звернення від родичів, такі центри надсилають запит до військової частини, де служив військовий на момент зникнення. Ви зможете отримати статус військовослужбовця: зниклий безвісти, полонений, загиблий.
Та заява в нацполіцію і горяча лінія НІБ
Тел 1648
2. Зверніться в об’єднаний центр при Службі безпеки України з координації пошуку та звільнення людей, незаконно позбавлених волі внаслідок збройної агресії Росії
38 067 650 83 32
38 098 087 36 01
електронна адреса: united.centre.ssu@gmail.com
3. колцентр при Уповноваженому з питань зниклих безвісти за особливих обставин:
0 800 339 247
095 896 0421
Електронна адреса для звернень: war2022people@gmail.com.
4. Гаряча лінія Міноборони: 0 800 500 442
5. Офіс Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин:
0 800 339 247
Також займається розшуком агентство розшуку Міжнародного комітету Червоного хреста.
380 800 300 155
Електронна адреса: ctabureau@icrc.org.
Не поширюйте фото хлопців в формі, не поширюйте групові фото, де зниклий разом з побратимами, не поширюйте дані де зниклі проходили службу, де останній раз виходили на зв’язок — ворог може таким чином збирати інформацію не тільки особисту, а й про дислокацію та пересування наших військ.
І нехай знайдуться усі зниклі та повернуться додому живими.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |