Стрілки з Одещини – переможці чемпіонату України
14:47 / 27.03.2023

ОДЕСА, 27 БЕРЕЗНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Юні одеські стрілки завоювали золоті медалі чемпіонату України з кульової стрільби.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі відділення НОК України в Одеській області.

В повідомленні відділення сказано:

Спортсмени обласної ДЮСШ стрільби завоювали 4 медалі (2 золоті) на чемпіонаті України (пневматична зброя) серед юніорів (2003 р.н. і мол.), який відбувся у Львові з 19 по 24 березня (на фото: Чемпіон України серед юніорів-2023 Іван ТКАЛЕНКО і Крістіна ОСТАПЕНКО).

ПІДСУМКИ

Дворазовим чемпіоном став Іван ТКАЛЕНКО – в особистому турнірі, а також в міксті з Крістіною ОСТАПЕНКО. Ще дві медалі завоювали дівчата: Крістіна – в особистому турнірі, і в командному турнірі – з Софією МИХАЙЛЮК і Валерією ОСТРОВСЬКОЮ.

Підготували команду Ірина ВИНОГРАДОВА і Світлана СКАЧКО.

В командному заліку у стрільбі з пневматичної гвинтівки збірна Одеської області показала 2-й результат (771,5 бали), пропустивши вперед збірну Вінницької області (845,0). В загальному заліку чемпіонату України одеська команда на 6-му місці.

UkrChamp jun 2023 16

МЕДАЛІ В ДЕТАЛЯХ

У фінальному матчі в особистому турнірі Іван ТКАЛЕНКО впевнено обіграв Максима Плетіня із Полтави – 17:5. В другому раунді кваліфікації Іван показав результат, який перевищує норматив майстра спорту України міжнародного класу — 625,2 бали.

Це ж зробила і Крістіна ОСТАПЕНКО, причому двічі: в першому раунді кваліфікації – 626,2, і в другому – 624,2. Але за підсумками змагань у фінальній вісімці не потрапила в топ-2 і в підсумку завоювала бронзу.

У фіналі змагань в міксті Іван ТКАЛЕНКО з Крістіною ОСТАПЕНКО впевнено обіграли київський дует Дарія Римська/ Олександр Сивак – 17:7. В кваліфікації одесити також були кращими — 622,0 очки (Іван — 310,7, Крістіна – 311,3).

В командному турнірі жіноча збірна Одеської області показали третій результат набрала 1838,9 очки (Крістіна ОСТАПЕНКО – 626,2; Софія МИХАЙЛЮК – 609,2; Валерія ОСТРОВСЬКА – 603,5).

НАСТУПНІ ЗМАГАННЯ

З 3 по 7 квітня у Львові відбудеться відкритий командний чемпіонат України з пневматичної зброї серед спортсменів 2005 р.н. та молодших.

Наступний міжнародний старт в календарі — юнацька Ліга Європи (кваліфікаційний тур), який запланований на 12-15 травня.

але поки що не відомо, хто відбереться: у складі команди має бути по двоє дівчат та хлопців.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2023

Нагадаємо, що на чемпіонаті Європи серед юніорів (пневматична зброя), який відбувся з 5 по 15 березня в Таллінні, вихованці обласної школи стрільби виступили в трьох фіналах: в категорії «мікст» Іван ТКАЛЕНКО і Крістіна ОСТАПЕНКО посіли 5-е місце, Іван також став 5-м у складі збірної України в командному турнірі, а Крістіна – 8-ю у фіналі змагань в особистому турнірі.