Одеська шаблістка – призерка міжнародних змагань
17:23 / 23.10.2023

ОДЕСА, 23 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Одеська спортсменка завоювала медаль на міжнародному турнірі з фехтування.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі відділення НОК України в Одеській області.

В повідомленні відділення сказано:

Одеська шаблістка Аліна КОМАЩУК завоювала срібну медаль на турнірі серії «Satellite FIE», який відбувся в Стамбулі 21 жовтня (Фото nffu.org.ua: Жіноча збірна України на турнірі в Стамбулі)

ПІДСУМКИ

У фіналі Аліна КОМАЩУК (тренер – Олександр ВАСЮТІН, Артем СКОРОХОД) поступилася своїй напарниці по збірній України 6-разовій чемпіонці світу Ользі Харлан – 8:15.

Ще одна одеська спортсменка Олена КРАВАЦЬКА (тренери – Олександр ВАСЮТІН, Віталій ВАСЮТІН) посіла на турнірі 17-е місце.

Це перший турнір сезону-2023/24, в якому українки боротимуться за путівку на Олімпійські ігри-2024.

21 жовтня. Стамбул. П'єдестал турніру (зліва направо): Аліна КОМАЩУК, Ольга ХАРЛАН, Анна БАШТА (Азербайджан) і Ліка ДЖІДЖІЄШВІЛІ (Грузія). Фотоeskrim.org.tr

МЕДАЛЬ В ДЕТАЛЯХ

В груповому раунді Аліна КОМАЩУК здобула 5 перемог в 6-ти боях із загальному рахунком 28-13, а в основній сітці на шляху у фінал взяла верх над болгаркою Михаелою Ніколовою (15:8), Джульєт Хенг із Сінгапуру (15:5), Марлен Бьотенхьос із Нідерландів (15:4), над першим номером посіву Бхавана Деві із Індії (15:12), а в півфіналі – над Лікою Джіджієшвілі із Грузії (15:8).

Олена КРАВАЦЬКА в груповому раунді здобула 4 перемоги в 5-ти поєдинках із загальним рахунком 24-9, в плейоф — в першому бою взяла верх над Рубою Альмасрі із Саудівської Аравії (15:9), а в наступному — тпоступилася Тетяні Приходько із Казахстану (7:15).

НАСТУПНІ ЗМАГАННЯ

Наступний турнір в міжнародному календарі фехтувальників – етап Кубку світу в Алжирі 9-12 листопада, який вже піде в залік олімпійського рейтингу. В Алжирі також виступатиме найсильніший одеський шабліст, перший номер національного рейтингу Андрій ЯГОДКА.

Також в календарі, опублікованому на сайті Національної федерації фехтування України вказаний відкритий Кубок Італії (30-31 жовтня). Чи візьмуть українські шаблістки в ньому участь, стане відомо найближчим часом.