ІА «Контекст Причорномор'я»
Прес-релізи
Лабораторні ваги: особливості використання
19.04.2023 в 16:04

Лабораторні ваги: особливості використання

Серед великої кількості лабораторного обладнання ваги є чи не найпоширенішим і водночас одним з найважливіших пристроїв. Від характеристик цього приладу залежить точність визначення маси різних речовин і, відповідно, перебіг фізико-хімічних реакцій, лабораторні висновки тощо.

 

Особливості класифікації

Залежно від точності лабораторні ваги можуть належати до першого, другого, третього або четвертого класу. Перші два різновиди зважують із точністю до п’яти знаків після коми, а похибка при цьому становить не більш ніж 0,0002 г. Ваги третього та четвертого класів надають результати з точністю до трьох знаків після коми. Відповідно, їхня похибка становить до 0,1 г.

Крім того, розрізняють лабораторні ваги аналітичні й технічні. Аналітичні належать до першого чи другого класу, а технічні — до третього або четвертого. На вартість пристрою впливають тип і клас: що точніші його результати вимірювання, то більше він коштує. 

Що необхідно знати про специфіку використання

Усі сучасні лабораторні ваги є автоматичними. На відміну від традиційних механічних, вони працюють швидше, демонструють вищу точність вимірювання, менше схильні до зовнішнього впливу. Проте це далеко не всі особливості цієї вимірювальної техніки.

Лабораторні ваги:

  • легкі й компактні, не займають багато місця на робочій поверхні та під час зберігання;

  • підтримують підключення до стаціонарних ПК і ноутбуків для синхронізації даних;

  • прості в експлуатації та не потребують спеціального обслуговування;

  • підтримують декілька одиниць вимірювання на вибір;

  • автоматично приводять показники до нульових значень після завершення зважування;

  • підтримують відображення результатів зважування у процентах;

  • можуть визначати масу предметів складної конфігурації.

У більшості випадків лабораторні ваги підтримують автоматичне калібрування, перемикання між режимами роботи, дистанційне керування, а також функцію зважування в динаміці та можливість домішування, яке використовується під час приготування багатокомпонентних сумішей.

Вимірювальна техніка SimVolt сучасна та надійна. Компанія пропонує великий асортимент контрольно-вимірювальних приладів для будь-яких потреб. Уся продукція постачається винятково провідними світовими виробниками, має офіційну гарантію та відповідні сертифікати якості. У разі потреби фахівці проконсультують щодо вибору конкретної моделі, виконають сервісне обслуговування та гарантійний ремонт на базі власного сервісного центру SimVolt.

* Прес-релізи розміщуються на сайті ІА «Контекст-Причорномор'я» у тому вигляді, в якому вони надіслані, без редакторського виправлення.

© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.003
Перейти на повну версію сайту