ІА «Контекст Причорномор'я»
Прес-релізи
Поради щодо вибору класу та типу вагона для подорожі
20.06.2023 в 21:54

Подорожі поїздом не втрачають своєї популярності, незважаючи на альтернативні види транспорту. Поїзд — це доступно, швидко та зручно. Перед тим, як купити залізничні квитки, потрібно розуміти, які є вагони та класи в поїздах. Це допоможе вибрати оптимальний варіант за ціною та рівнем комфорту.

Типи вагонів у поїздах

Багато пасажирів володіють неповною інформацією про поділ вагонів поїзда на класи і типи. Під час купівлі квитків на поїзд, туристи вибирають між плацкартом, купе, люксом і СВ. Також є можливість купити залізничний квиток у вагоні з сидячими місцями, але цей варіант підійде для поїздок на маленькі відстані. 

Крім типів вагонів, є ще й класи. Усі місця можна поділити на «економ», «стандарт» і «комфорт». Від цього залежатиме рівень комфортабельності під час поїздки, а також вартість квитка. Щоб вибрати залізничні квитки було простіше, потрібно добре розбиратися в класах. Розглянемо кожен із них:

  • Економ. Купити квиток на поїзд цього класу можна тільки у вагони типу плацкарт. Тут найнижчий рівень комфорту. Усі пасажири їдуть разом у відкритих купе. Індивідуальне — тільки спальне місце у вигляді м'якої полиці. Відповідно, у таких вагонах — найнижча ціна.
  • Стандарт. До них належать нові відремонтовані плацкартні вагони та купейні (купе мають двері та розраховані на чотирьох пасажирів). Ціна буде вищою порівняно з економ-класом.
  • Комфорт. Цей клас поширюється на нові вагони купе і СВ. Плацкарту в цьому класі не передбачено. Додатково всі вагони оснащені кондиціонером. Квитки в цьому класі будуть найдорожчими.

Вибрати клас поїзда можна не на кожен напрямок, але в більшості випадків це можливо. Знаючи цю інформацію, можна або заощадити на поїздці, або навпаки їхати з максимальним комфортом.

Як підібрати клас і вагон для подорожі

Перед тим, як купити залізничні квитки і вирушити в подорож, варто добре подумати, який тип вагона вибрати і в якому класі. Якщо дистанція між населеними пунктами маленька і в дорозі доведеться провести кілька годин, можна, не замислюючись, обирати місця у вагоні з сидячими місцями. Це допоможе трохи заощадити.

Якщо на вас чекає поїздка на тривалу відстань, то тут все залежить від побажань і можливостей пасажира. Усі вагони мають свої плюси та мінуси. Плацкарт пасажири обирають через низьку ціну. Це дає змогу значно заощадити на дорозі. Недолік у тому, що всі пасажири їдуть разом і може бути дуже шумно, особливо вночі. Проте кожен турист матиме своє спальне місце та полицю, де можна зручно розташувати речі.

Квитки на поїзд у вагоні купе часто купують для компанії друзів і сім'ї з дітьми. Пасажири бронюють одразу всі чотири місця і насолоджуються поїздкою. Це хороший варіант, але ціна буде трохи вищою. Вагони купе є двох класів: стандарт і комфорт. У другому варіанті будуть додаткові зручності у вигляді кондиціонера, нової постільної білизни та сучасного туалету. Не для всіх це має велике значення, тому в даному випадку краще орієнтуватися на ціну.

Вагони СВ належать до класу «комфорт». Вони розраховані на двох осіб. Це ідеальний варіант для тих, хто їде далеко і в дорозі доведеться провести тривалий час. У СВ вагоні можна усамітнитися і не бачитися зі сторонніми людьми. Крім спальних місць у приміщенні є столик і полиці для багажу.

Вибір місць у поїздах дійсно дуже великий. Кожен може купити квиток у тому вагоні та класі, які відповідають критеріям пошуку та фінансовим можливостям. Перед поїздкою пасажирам варто проаналізувати всі варіанти і вибрати найбільш підходящий.

* Прес-релізи розміщуються на сайті ІА «Контекст-Причорномор'я» у тому вигляді, в якому вони надіслані, без редакторського виправлення.

© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.003
Перейти на повну версію сайту