Півтора десятиріччя тому на околиці Нововоронцовки урочисто відкрили нову красиву школу. Радості дітей, вчителів, тат і мам не було меж. Якщо в перші роки школярам і педагогам зимові морози не були страшними, то згодом у класах, спортзалах, їдальні, коридорах температура не піднімалася вище, 10 градусів. Котельня, яка тривалий час працювала на твердому паливі, щороку поглинала величезні бюджетні кошти, але бажане тепло так і не приходило. Потім встановили сухі електричні батареї, та й від них тепла було, як кіт наплакав. Чотири роки тому з районного бюджету виділили чималі кошти для закупівлі 70 масляних радіаторів, якими й зараз обігрівають приміщення. Але нормального тепла у деяких класах, в вчительській, спортзалах, коридорах та їдальні як не було, так і нема. Саме це й наштовхнуло батьків і старшокласників забити тривогу. Хоча слід визнати, що районнб керівництво та відділ освіти про це «в курсі». І Ново-воронцовська санітарно-епідеміологічна станція теж. Лише за останні дні в школі двічі побувала помічник лікаря з гігієни дітей та підлітків CEC Галина Зінзюк, котра не забарилася з актом. Вкотре на директора школи Ігоря Овчара чекає штраф.
Разом із головним санітарним лікарем району Вірою Мелентьєвою, помічником лікаря-гігієніста Галиною Зінзюк кореспондент цього морозного вітряного дня побував у згаданій школі № 2. Зустрілися з директором школи.
— У минулі роки в класах електричні опалювальні батареї гріли дуже погано, тож було вирішено придбати масляні радіатори, але й вони в люті морози не рятують, — розповідає Ігор Георгійович. — Ліміти на електроенергію перевищувати нам не дозволяється. Не врятувала б нас від морозів і шквальних вітрів котельня, яка припинила своє існування ще багато років тому. її продали у приватні руки, а теплотраса хоча й залишилася, відремонтувати її неможливо. Та й користі від котельні було мало. У січневі дні в класах температура коливалася від 10 до 19 градусів. Як бачите, в моєму кабінеті лише 13 градусів! Сьогодні, крім першокласників, у їдальні не змогли отримати гаряче харчування понад 100 дітей. Причина стара як світ, припинена подача питної води. Виявляється, зламався насос, і всі жителі селища також залишилися без води. Це вже не вперше за останній час...
У 9-Б класі школярі сиділи за столами у верхньому одязі. Термометр показував лише 12 градусів. А на шкільному подвір'ї до нас підбігла учениця Марина Скирко. «Вчора у нашому класі було лише 9 градусів! — сказала дівчинка. — Хіба можна нормально вчитися при такій температурі? Ризикуємо захворіти на грип!».
— Про холоднечу в школі вже знають голова райдержадміністрації Василь Титаренко, начальник відділу освіти Тетяна Фоменко, але питання досі залишається невирішеним! — констатував директор. —Ліміти на використання електроенергії зв'язують мені руки. На січень школі було виділено 45 тисяч кіловат; а потрібно не менше 60 тисяч. Інакше не обігрієш 5 тисяч квадратних метрів корисної площі! Так далі тривати не може! Слід шукати вихід...
Поки що за ситуацію розплачується директор ЗОШ № 2 Ігор Овчар, йому вкотре доведеться платити штраф. Та хіба тільки він один винен, що діти й вчителі мерзнуть? Думається, левова частка відповідальності лежить й на керівниках району. На відміну від директора і вчителів, їм добре працюється у теплих кабінетах, завжди під рукою не латана-перелатана службова машина.
— По три рази на рік змушені штрафувати Ігоря Георгійовича за порушення температурного режиму в школі, — констатувала головний санлікар району Віра Мелентьєва. — Як і в усьому райцентрі, так і тут немає проточної води. Усі наші приписи керівник виконує сумлінно, але старі проблеми дуже живучі!..
Було б несправедливо,якби журналіст не вислухав аргументи іншої сторони. Заступник головиФДА Михайло Мельник дає власну оцінку ситуації, що склалася в цій школі. «Учора зустрічався з директором школи Ігорем Овчаром і обговорив із ним цю серйозну проблему. Крім цього, на апаратній нараді при голові РДА питання поліпшення температурного режиму в ЗОШ № 2 стало пріоритетним. Зокрема, вирішено, що представник санепідемстанції щодня контролюватиме дотримання температурного режиму в усіх класах. А в зимовий час школа може використовувати електроенергію, перевищивши ліміти. Інша справа, що вчора (19-січня. — Авт.) хтось зі старшокласників захотів додаткових канікул, самовТльно вимкнувши)!) масляний радіатор, що змусило дирекцію перевести учнів до вчительської, де вони продовжили заняття. Я попередив директора,школи, що він несе персональну відповідальність за здоров'я учнів і вчителів.«Економія бюджетних коштів — справа похвальна, але не в даному випадку!».
Приєдналася до розмови й помічник лікаря-гігієніста Галина Зінзюк: «Учні та вчителі мерзнуть вже чотири роки. Торік було тепліше, бо працювала котельня. І в деяких інших навчальних закладах району температурний режим у класах нижче нормативних величин».
Тож питається, скільки ще років у Нововоронцовському районі «загартовуватимуть» дітей у класах-«холо-дильниках»?
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |