Земельні відносини, розвиток професійного футболу у Херсоні, створення цільового фонду для збору коштів на спорудження пам’ятника першому вчителю – ці питання розглянуть у п’ятницю, 29січня, депутати Херсонської міської ради на першій у цьому році сесії.
А от затверджувати місцевий бюджет на поточний рік наші обранці не будуть. Про це та трохи більше розповіли на прес-конференції міський голова Херсона Володимир Сальдо та секретар міської ради Юрій Погребний.
Перший квартал — за тимчасовим кошторисом
Оскільки Держбюджет досі не прийняли, відповідно і місцеві бюджети, які затверджуються на основі його показників, теж поки що не розглядаються. «Я не бачу можливості затвердження місцевого бюджету раніше кінця березня — початку квітня 2010 року. Відповідно, перший квартал місто буде жити за тимчасовим кошторисом», — відзначив на прес-конференції Володимир Сальдо.
Проблемна ситуація з розрахунками Держказначейства. «Навіть, якщо на рахунках органів місцевого самоврядування є гроші, ми не можемо їх перерахувати за ті послуги і роботи, які були зроблені підрядними організаціями для міста і міського господарства. Це пов’язано з тим, що реально в Державному казначействі відсутня нормативна кількість фінансового ресурсу. Зараз в останні дні проводяться майже тільки розрахунки по заробітній платі. У нас на 1 січня склалася заборгованість Держказначейства перед міським бюджетом в розмірі 1,5 млн. гривень. На кінець січня кредиторська заборгованість зросла до 2 млн. Це ненормальна ситуація. Я вчора направив телеграми прем’єр-міністру, Державному казначейству, голові ОДА з вимогою вивести розрахунки в нормативний режим», — каже мер.
Холодна зима 2010-го
Цьогорічна зима диктує свої завдання. У грудні на ліквідацію наслідків погодних умов було використано 409 тис. гривень із резервного фонду. «Зараз в січні ми знову таки маємо можливість використовувати лише кошти з резервного фонду, оскільки з бюджету, відповідно до кошторису, фінансуються тільки захищені статті (заробітна платня бюджетникам і витрати на енергоресурси)», — каже мер.
Він вважає, що в ці дні, коли місто найбільш потерпало від морозу, майже всі системи міського господарства працювали стабільно, а аварійні ситуації усувалися досить оперативно. Хоча, звісно, у людей, які залишалися без світла та тепла, може бути власна оцінка ситуації. Це визнає і міський голова.
Він нарікає: «Мені дуже часто ставлять питання стосовно відключення електроенергії — чому оперативно не вирішуються ці аварійні ситуації. Доведіть до відома херсонців: обленерго та «Херсонгаз» — це не підрозділи виконавчих органів міської ради. Хоча ми співпрацюємо з ними, але це самостійно функціонуючі суб’єкти». Керівник обленерго, до речі, пояснив мерові, що відключення електроенергії пов’язані з технічним станом трансформаторних підстанцій.
Небезпека в тому, що через відсутність енергопостачання відключаються теплопункти, а разом з ними теплопостачання та водопостачання у багатоповерхівках. Тут багато залежить від того, як швидко аварійна бригада міських електричних служб прибуде до трансформаторної підстанції. В неділю, 24 січня, за словами мера, 70% автотранспорту, яким пересуваються енергетики, не змогли завести. В понеділок на допомогу прийшли комунальні служби, які своїм транспортом вивозили працівників енергослужби на ліквідацію аварій.
Без сумніву, фахівці, які у цих непростих погодних умовах, робили все для життєзабезпечення міста, заслуговують на подяку городян. Мер розповів про те, як в Суворовському районі в понеділок виникла загроза припинення теплопостачання 30 будинків. «Теплопункт і котельня по вул. Красностудентській були під загрозою відключення взагалі. Але спільними зусиллями працівників обленерго і комунальних служб ситуація була вирішена. Так, як це показують в американському бойовику: за п’ять хвилин до того, як треба було зливати воду, все-таки електричний струм дали», — розповів мер.
Через мороз не змогли вийти на вулиці міста всі маршрутні автобуси. «Зниження температури привело до того, що частину пасажирського рухомого складу (серед них автобуси, що працюють на дизельному пальному) не змогли завести», — каже мер. Менше проблем у тих, хто утримує транспорт в боксах. Але багато приватних перевізників автобуси зберігають біля свого будинку, на кінцевих зупинках. Хоча найбільш відповідальні водії вночі прогрівали автобуси, щоб зранку виїхати на роботу. Хто як працював, проаналізує управління транспорту. І все врахують під час конкурсів перевізників.
Врахує міська влада і те, як керівники організацій, підприємств організували прибирання снігу на прилеглих територіях…
Війна війною…
Чи не стануть президентські вибори на перешкоді нормальній роботі сесії? І мер, і секретар міськради дійшли до висновку: вибори виборами, а життя міста — це життя міста. Та й у порядок денний внесли лише 43 питання, які не мали б стати приводом для політичного протистояння.
Розглянуть депутати, зокрема, питання про порядок формування та затвердження титульних списків капремонту житлового фонду, розповів секретар міської ради Юрій Погребний. Пропонується компромісне рішення: затверджувати титульні списки буде виконком, але після їх розгляду на депутатській профільній комісії.
Хоча суперечки можуть виникнути — навколо Програми відродження розвитку професійного футболу у Херсоні на базі команди «Кристал». Міський голова вважає, що футбольне поле в даному разі стало полем виборчих змагань. Проте Ю. Погребний вважає: все залежить від того, чи зуміють ті, хто доповідатимуть з цього питання, переконати депутатів у життєздатності програми, на яку пропонується виділити близько 3 млн. гривень.
Звісно, це лише кілька моментів, про які йтиметься на сесії. Детально про найбільш цікаві і важливі рішення депутатів та коментарі з цього приводу — у наступному номері.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |