ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Кожній корові -паспорт і дві «сережки»!
29.01.2010 / Газета: Гривна СВ / № 5 / Тираж: 39000

З 1 -го січня 2010 року переміщення великої рогатої худоби з господарства в господарство, реалізація молока та забій тварин на м'ясо здійснюють за умови, що тварина ідентифікована двома вушними бирками встановленого зразка, та наявності паспорта і ветеринарної картки до нього

М'ЯСО БУДЕ БЕЗПЕЧНИМ

Відтепер на стіл українців потраплятиме виключно перевірена та безпечна м'ясо-молочна продукція. Про це стверджує керівник Херсонської філії Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Валентина Назаренко. За її словами, тепер ветеринарна служба не надаватиме власникам дозволи на забій та переміщення незареєстрованої худоби, міліціонери на дорогах перекриють рух для транспортування таких тварин, а Мінохорони здоров'я зробить все, щоб на підконтрольний йому об'єкт (м'ясо-переробне підприємство) навіть випадково не потрапила неідентифікована тварина.

На Херсонщині уже проведена ідентифікація 141 тисячі голів великої худоби. Сьогодні в реєстрі-112780 голів великої рогатої худоби, 33924сви-ні, 25000 овець, 159 кіз та 39 коней. На даний час в області працюють майже 100 агентів з ідентифікації.

ЯК ПРОХОДИТЬ РЕЄСТРАЦІЯ

Власник тварини повинен звернутися до агента з ідентифікації. Той заповнить реєстраційну картку, випише квитанцію про сплату послуг, проколе тварині вуха для двох бирок та передасть документи до Агентства для видачі власнику паспорта і ветеринарної картки, пояснює Валентина Назаренко. Ідентифікують худобу за допомогою бирок єдиного загальнодержавного зразка, які прикріплюють на кожне вухо тварини і не знімають протягом всього її життя. На обох бирках вказують однаковий ідентифікаційний номер. Кожна область має свій код: Херсонська — UA 65. Далі йде номер серії. Останні 4 цифри — номер конкретної тварини.

Паспорт, який видають власнику тварини, — документ суворої . звітності. У ньому вказано дату народження тварини, її походження, кличку, стать, породу. А далі — все, що стосується власника: прізвище, ім'я, по батькові, його ідентифікаційний номер, адреса, ідентифікаційний номер господарства. З документа також можна дізнатися про попередніх господарів тварини. За ідентифікаційним номером, який призначено тварині, зберігається інформація про неї у державному реєстрі. Після отримання паспорта власнику видадуть ветеринарну картку. Цей паспорт має супроводжувати тварину при будь-якому її переміщенні. Тому можна прослідкувати долю кожної тварини, куди б вона не переїхала. Навіть ті тварини, що вже забиті, залишаються в реєстрі. Там вказано, коли вони народилися, коли були забиті.

До речі, сьогодні паспорти і ветеринарні картки друкують вже на Херсонщині. Для оформлення документів вистачить і 20 хвилин.

Дуже добре організована справа в Чаплинському, Генічеському, Ново-троїцькому та Каховському районах. Варто зазначити, що власники корів у Херсоні та навколишніх населених пунктах стовідсотково ідентифікували своїх годувальниць.

СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ

Для фізичних осіб ідентифікація вівці та кози обійдеться в 30 гривень, для юридичних — 24 гривні. Найдорожча реєстрація коней — 82 гривні. Ідентифікація великої рогатої худоби коштує для фізичних осіб 60 гривень, для юридичних — 48 гривень. Така різниця пояснюється тим, що юридичні особи — як правило, великі господарства, де значну частину роботи, необхідної для ідентифікації, виконують місцеві зоотехніки та ветлікарі. А до господарства пересічного селянина агенту з ідентифікації треба не тільки доїхати, а ще й оглянути тварину, зробити прокол у вухах, оформити необхідні документи. Усе це-витрати.

СЕРЕЖКИ — РІЗНОГО КОЛЬОРУ

Варто зазначити, що проколи для бирок, які чіпляють на кожне вухо, роблять безкровним методом. «Сережки» для різних тварин — різного кольору і форми: зелена стрічка — для кіз, жовта — для овець. Для поросят -рожевий «п'ятачок», для корів -яскраво-жовтий «жетон». Коням бирок не чіпляють. Якщо тварина втратить бирку, її власник одержить дублікат безкоштовно.

ТЕРМІНИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ

Новонароджена тварина має бути ідентифікована у 7-денний термін після народження, але не пізніше, ніж вона залишить господарство. Санкції щодо покарання власників, які порушують терміни, на сьогодні не застосовують. Просто «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» пішло людям назустріч: для телят, які народилися у 2009 році, термін реєстрації — 3 місяці. У нинішньому році приплід має бути зареєстрований протягом одного місяця. А от з 2011 -го року вже діятиме 7-денний термін. Проте і сьогодні на момент вибуття тварини з господарства вона повинна бути зареєстрована в установленому порядку. Якщо власник не виконав цю вимогу, спеціаліст ветмедицини не видасть йому супровідні ветеринарні документи.

ЩО ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ

Кожна зареєстрована тварина двічі на рік проходить ветеринарне обстеження, кожні півроку їй роблять щеплення проти «сибірки». її власнику видають «зелену» ветеринарну картку. Якщо є хоч невелике відхилення від здоров'я — «жовту».

ДЛЯ ДОВІДКИ.

Як повідомляє обласне управління статистики на 1 січня 2010 року поголів'я великої рогатої худоби в господарствах Херсонщини становило 131,4 тисячі голів. З них корів – 84,9 тисячі голів, свиней – 195,2 тисячі голів, овець і кіз 66,3 тисячі голів, птиці всіх видів — 3877.5 тисячі голів.

Автор: Софія СЕРЕБРЯКОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту