ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Юлія Тимошенко приміряла «тільняшку»
05.02.2010 / Газета: Вгору / № 5 / Тираж: 10000

Уперше за передвиборну президентську кампанію наше місто відвідала прем'єр міністр України Юлія Тимошенко. Вона провела розширене засідання працівників медицини і освіти Херсонщини, яке відбулося 28 січня. Об 11 годині усі запрошені зібралися у залі драматичного театру і стали очікувати прем'єра. І раптом, несподівано для всіх, у театрі погасло світло.

Налякані охоронці, організатори і працівники театру намагалися з'ясувати, що ж сталося. Виявилося, що заклад культури просто знеструмили. Співробітники театру почали телефонувати в РЕМ: може, трапилася якась аварія. Однак у РЕМі про це відключення ніхто не знав. Лишалося просто чекати, адже проводити зустріч у суцільній пітьмі було просто неможливо. У залі театру вікон немає, тож розгледіти в темряві навіть сусіднє крісло неможливо, не те що виступаючого на сцені. Десь через півгодини світло спалахнуло. Містика?

- Сьогодні я приїхала просто поспілкуватися з вами по-сімейному і обговорити, які виклики стоять перед Україною, — так почала свій виступ Юлія Володимирівна — Ми всі пам'ятаємо референдум 1991 року про незалежність нашої країни. Тоді його учасникам роздавали маленькі брошурки, в яких розрахували, скільки вугілля припадає на одного українця, скільки землі, скільки металу, і тоді всі люди зрозуміли, наскільки багата наша країна. Але, на жаль, після референдуму все пішло не так. Замість того, щоб розвивати нашу чудову і прекрасну країну, уряд витратив 15 років, аби поділити все найцінніше не на користь громадян.

Після такої заяви Юлія Тимошенко почала наводити різноманітні приклади:

- Весь наш енергоатом, який коштує за самими скромними підрахункам близько 300 млрд. доларів, за указом тодішнього прем'єра Віктора Януковича передавався у власність до спеціального спільно створеного приватного підприємства. Для нас із вами це втрата 50% електрогенерації в державі.

Наступна мета була наш НАК «Нафтогаз», — продовжувала Тимошенко. — Згідно з контрактом усі газосховища мали передаватися на 25 років в оренду підприємству «Росукренерго» за ціною у 16 разів меншою за ринкову вартість. Тобто, за цим контрактом ми, по суті, попрощалися з нашими газовими сховищами. За ще одним контрактом на 25 років передавалась в оренду вся наша газотранспортна магістраль, яка коштує більше 100 млрд. дол-ларів. І найстрашніше, що всі ці угоди та контракти підписував уряд Віктора Януковича.

І на останок маленький приклад, який вмістився на одному аркушику паперу. Ось розпорядження Кабінету міністрів від З жовтня 2007 року, підписане Януковичем: «Схвалити проект угоди між Кабміном та компанією Вентер Інтернешнл лімітед про передачу ділянки континентального шельфу Чорного моря».

- Якщо чесно, це вже питання навіть не про газотранспортну систему. Це питання про національне багатство -16 тис. км Чорного моря. Наша країна дуже заможна, у ній є буквально все. І світова спільнота вже виявила, що в шельфі Чорного моря Україна має найбільші запаси нафти і газу. Тепер шельф тільки треба розробляти, а дехто просто віддає ці багатства.

Сьогодні це все знову повернено державі, але питання в іншому: скільки воно буде державним, якщо до влади повернеться стара команда.

Основні пріоритети

Поділилась прем'єр і своїми планами на майбутнє:

- Перший і найважливіший пріоритет — змінити напрямок розвитку країни. Ми 18 років йшли у зворотному напрямку.

Другий пріоритет — інтегральний показник людського розвитку. Що то за показник — це освіта громадян, це рівень медицини, це тривалість життя людини, рівень пенсії і заробітної плати, ВВП на душу населення і багато іншого. Нагадаю, що Програма розвитку Організації об'єднаних націй створена для кожної країни світу і визначає, яке місце та чи інша держава посідає за комплексним показником людського розвитку. Серед 180 країн світу, що представлені в рейтингу, Україна — на 83 місці. Я вважаю, що для європейської країни — це катастрофа. Тому ставлю завдання: упродовж 5 років за умови консолідації всієї влади вивести нашу країну до ЗО найкращих. І це можливо.

Але для цього необхідно об'єднати владу, створити не коаліційний уряд, а уряд однодумців, який зможе вирішувати всі завдання. Тоді можна буде поставити перед міністром задачу і той буде її виконувати, а не гратися в політичні ігри.

Наступний пріоритет — за 5 років ми мусимо вивести систему науки, освіти і охорони здоров'я на перше місце серед країн Східної Європи.

Що стосується медицини, то тут дуже багато роботи, але є дві першочергові речі. Це переоснащення й модернізація лікарень.

У міських, та обласних лікарнях ще є сяке-таке обладнання, але воно не найновіше. А в сільських лікарнях іноді зустрічаються прилади, створені ще на початку минулого сторіччя. Тому вже зараз наша країна уклала угоди з іншими державами на поставку новітньої медичної техніки. І друга річ — це медичне страхування, яке, власне, і є безкоштовною медициною. Це можливо і досить просто. За людей, які працюють, і за їх неповнолітніх дітей страхові внески буде платити роботодавець, а за людей, які не працюють — держава. Але сьогодні ми взагалі не можемо провести цей законопроект у парламенті.

Наступний пріоритет, який виділила Юлія Володимирівна, — це енергетична незалежність.

- Ми можемо це собі дозволити, бо в нас є нерозроблений шельф Чорного моря. А також запаси вугілля, яких вистачить на 450 років, які ми чомусь не використовуємо.

Не забула прем'єр і про Європу й Євросоюз.

- Ми постійно говоримо, що йдемо до Європи, але я вважаю, що для початку необхідно створити Європу в Україні. Прийняти європейські закони і навести лад.

Подарунки від прем'єра

До Херсона Юлія Тимошенко привезла чимало гарних новин і подарунків.

Одним із пёрших стало підвищення заробітної плати. В епоху економічної кризи та постійного зростання цін ця новина стала справжнім новорічним сюрпризом. З січня уряд нарахував доплату всім медичним працівникам за стаж роботи. Не обійшли увагою і вчителів: з 1 січня 2010 року їх заробітна плата зросла на 20%.

Прем'єр пообіцяла особисто перевірити надходження грошей до областей.

Також Юлія Тимошенко подарувала 12 автобусів для сільських шкіл, щоб діти без перешкод у будь-яку погоду могли дістатися до навчальних закладів.

З Херсона прем'єр теж не поїхала з порожніми руками. Міська художня школа подарувала їй картину, намальовану вихованцями закладу.

Ще один надзвичайний подарунок презентували херсонські моряки.

У воєнні роки, коли моряки йшли в бій, то завжди надягали тільники. А коли битва була дуже страшна та важлива, вони розстібали бушлати так, щоб було видно тільники. -З таким подарунком я теж готова до бою — з посмішкою сказала Юлія Володимирівна.

Автор: Катерина Примакова


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту