Діяльність районної державної адміністрації в 2009 році була спрямована на виконання бюджету, програми економічного, соціального та культурного розвитку району, делегованих повноважень районної ради. Організаційні заходи та управлінські рішення райдержадміністрації забезпечили стабільне виконання та перевиконання планових показників бюджетів усіх рівнів, вирішення низки нагальних соціальних питань, зміцнення матеріальної бази бюджетної сфери.
За комплексною оцінкою соціально-економічного розвитку січня-листопада 2009 року Голопристанський район, покращивши результат за 9 місяців вказаного року на три сходинки, посів сьоме місце серед районів області. Відмічено позитивні зрушення показників сфер реального, соціального секторів та у сферах споживчого ринку, державних фінансів та фінансових результатів діяльності підприємств.
З метою забезпечення сталого розвитку району підготовлено та внесено на розгляд районної ради 13 проектів програм та змін і доповнень до районних програм, схвалених розпорядженнями голови районної державної адміністрації.
Контроль за виконанням діючих районних програм здійснювався шляхом проведення перевірок реалізації встановлених завдань на місцях, щомісячного розгляду на засіданнях колегії районної державної адміністрації стану виконання окремих програм.
У звітному періоді проведено 13 засідань колегії районної державної адміністрації по 47 питаннях, 43 апаратні наради, 185 нарад та засідань дорадчих органів районної державної адміністрації з питань забезпечення збалансованого економічного розвитку району, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів тощо. Видано 792 розпорядження голови районної державної адміністрації з питань основної діяльності.
Протягом 2009 року щомісячно на засіданнях групи контролю розглядався стан роботи із зверненнями громадян у виконкомах міської та сільських рад, структурних підрозділах райдержадміністрації та хід виконання окремих розпоряджень голови районної державної адміністрації, приймалися відповідні рішення.
Активна робота реального сектору економіки району забезпечила надходження до зведеного бюджету податків і зборів у сумі 39,5 млн гривень, до державного бюджету – 6,3 млн гривень, що становить 105,3 і 97,6% відповідно до розрахункової бази зі збору платежів, доведеної Державною податковою адміністрацією у Херсонській області, та 79,5 і 103,3% — до фактичних надходжень 2008 року відповідно.
За 2009 рік до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 24,6 млн гривень власних і закріплених доходів, що складає 103,2% до затверджених планових показників, у тому числі до районного бюджету надійшло 11,8 млн гривень або 103,1% від плану.
У порівнянні з 2008 роком (без урахування одноразової сплати податку з доходів фізичних осіб громадянином з доходів, отриманих ним від продажу акцій підприємства у сумі 11,4 млн гривень) надходження власних доходів збільшились на 3,8 млн гривень або на 18,7%.
За звітний період до бюджету району з державного бюджету надійшло 69,9 млн гривень дотацій (100% від плану) і 30,8 млн гривень субвенцій (96,75% від плану).
На видатки загального фонду місцевих бюджетів Голопристанського району за рахунок доходів та вільних залишків на початок року спрямовано кошти в сумі 124,9 млн гривень або 96,7% від плану, з них: на захищені статті від загальної суми видатків – 94%, що становить 117,4 млн гривень; на капітальні видатки від загальної суми видатків – 0,02% або 2,3 млн гривень. Стовідсотково забезпечено виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери району, оплату спожитих бюджетними установами енергоносіїв та комунальних послуг.
За рік до спеціального фонду місцевих бюджетів Голопристанського району надійшло 10,5 млн гривень доходів, із яких: 5,2 млн гривень власних надходжень бюджетних установ; 1,4 млн гривень – доходи від операцій з капіталом; 2 млн гривень – субвенції з державного бюджету; 0,2 млн гривень – від коштів, одержаних із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду.
Витрати спеціального фонду місцевих бюджетів Голопристанського району за рахунок доходів та вільних залишків на початок року проведено в сумі 14,1 млн гривень, у тому числі по бюджету розвитку в сумі 5,3 млн гривень.
До бюджету Пенсійного фонду України в районі з усіх джерел фінансування надійшло 144,9 млн гривень, що порівняно з відповідним періодом більше на 14,7 млн гривень або на 11,3%. Середній розмір пенсії на кінець року становив 807,43 гривень проти 721,38 гривень на початок року. Протягом року пенсії виплачувалися вчасно та у повному обсязі.
У промисловому комплексі обсяг виробленої продукції Геройським дослідно-промисловим підприємством та фермерським господарством «Інагро» перевищує в 3,3 рази показник по 2008 року та в 2,6 рази – передбачене програмою.
Зростання виробництва у переробній галузі забезпечено переробним комплексом фермерського господарства «Інагро». У звітному періоді підприємством перероблено більше 133 тис. тонн томатів, з яких 71 тис. тонн вирощені на території району. Геройським дослідно-промисловим підприємством добуто солі в обсязі 6703 тонни, що на 1653 т більше, ніж у 2008 році. За попередніми даними, обсяг реалізації промислової продукції складатиме по року 72 млн гривень.
В агропромисловому комплексі темп зростання валової продукції сільського господарства по району у 2009 році відповідає 55% до запланованого програмою та 34,4% — до показника 2008 року. Зібрано майже 90 тис. тонн зернових культур або 117,5% від планового показника, виконані та перевиконані показники по виробництву олійних, овочевих культур, картоплі.
Успішно впроваджують науково обґрунтовані технології вирощування насіннєвого матеріалу сім господарств району, проти шести запланованих Програмою.
За підсумками року показник загальної кількості птиці по господарствах усіх форм власності та населення перевищує, а поголів'я свиней – відповідає запланованому програмою. Виконано заплановані показники по виробництву м'яса та вовни.
Орендодавці – власники земельних часток (паїв) отримали орендну плату на загальну суму 7573 тис. гривень або 98% від передбаченого умовами діючих договорів оренди. Середній розмір орендної плати від нормативної грошової оцінки земельних ділянок складає 2,25%.
Відмічено позитивні кроки по відновленню та впровадженню краплинного зрошення. За рахунок власних коштів господарств у 2009 році зросла площа під крапельним зрошенням з 858 га до 1408 га, з них 948 га краплинного зрошення при вирощуванні томатів по інтенсивній технології запровадило приватне підприємство «Органік-сістемс». Збільшилася кількість дощувальної техніки до 99 одиниць за рахунок придбання машин приватним підприємством «Александр А.Синенко», фермерськими господарствами «Запільне» та «Аделаїда» за власний кошт.
В рамках дорадчої діяльності в галузі сільського господарства, з метою вивчення передового досвіду вирощування сільськогосподарських культур, організовано участь керівників сільськогосподарських підприємств в науково-практичних семінарах «День поля» та «Перспективи розвитку селекції і насінництва овочевих і баштанних культур», в Міжнародній виставці-ярмарку «Агропромисловий ярмарок споживання. Ринок нових можливостей», в нараді-семінарі «Асканійська вівця».
Проводилась організаційна та аналітична робота по виконанню постанов Кабінету Міністрів України по фінансовій підтримці сільськогосподарських підприємств агропромислового комплексу.
Розвиток підприємництва характеризується збільшенням кількості суб'єктів підприємницької діяльності. За оперативними даними, їх кількість у порівнянні з початком 2009 року зросла на 8% і складає понад 4340 осіб, з них 3447 – фізичні особи-підприємці.
До Дня підприємця було організовано урочистості та святкову концертну програму з відзначенням кращих підприємців районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування, службами та установами району.
На виконання завдань блоку «Розбудова та модернізація транспортної інфраструктури. Розвиток інформаційної сфери, телекомунікацій і зв'язку» філією «Голопристанський райавтодор» проведено ремонт 57,5 км доріг, співпрацюючи з сільськими радами, за кошти сільських бюджетів проведено капітальний та експлуатаційний ремонт доріг на суму 175,5 тис. гривень. Філією «Голопристанська дорожньо-експлуатаційна дільниця» відповідно до договору з Службою автомобільних доріг у Херсонській області проводиться утримання автомобільної дороги державного значення Цюруписьк – Гола Пристань – Скадовськ. На замовлення Чулаківської, Долматівської, Круглоозерської, Таврійської, Рибальчеської сільських та Голопристанської міської рад проведені поточні роботи доріг комунальної власності та облаштування ліній освітлення на аварійно-небезпечних ділянках сіл Кохани та Новофедорівка.
Будівництво обвідного автошляху Нова Збур'ївка – Геройське призупинено у зв'язку з припиненням фінансування робіт.
Підвіз учнів та педагогічних працівників навчальних закладів, які не мають власного транспорту, здійснювався ТОВ СП «Ямак» на маршруті село Кохани – Гола Пристань та автомобільним парком шкільних автобусів. У 2009 році придбано три нових автотранспортні засоби по перевезенню дітей для Гладківської, Таврійської, Добропільської, Новософіївської загальноосвітніх шкіл.
Пільгове перевезення громадян у районі забезпечували 8 перевізників, яким профінансовано 0,9 млн гривень державних коштів, заборгованість станом на 01.01.2010 року становить 226,5 тис. гривень.
Робота, спрямована на реалізацію державної політики стосовно фізичного оздоровлення населення, підтримки сім'ї, дітей та молоді, підсумована плідною співпрацею з відділенням Херсонського обласного центру «Інваспорт» з проведення спільних заходів для населення з вадами здоров'я, сприянням відкриттю в місті Гола Пристань секції кіотушин-кай карате, проведенням 57 широкомасштабних спортивних заходів з різних видів спорту та 29 навчально-тренувальних зборів, організацією оздоровлення 166 дітей та охопленям відпочинком майже 2 тис. дітей пільгової категорії, матеріальною підтримкою з районного бюджету стадіонів Чулаківської, Нововолодимирівської сільських та Голопристанської міської рад.
Реалізуючи державну політику стосовно захисту прав дітей, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, поставлено на первинний облік 32 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування. З них 26 влаштовано під опіку, одну дитину в прийомну сім'ю, одну дитину — в навчальний заклад для отримання середньої спеціальної освіти, створено одну прийомну сім'ю в селі Добропілля та влаштовано двоє дітей, за рішенням суду усиновлено 5 дітей, з них 3 дітей — з нашого району, забрано з інтернатних закладів і влаштовано в інші форми сімейного виховання.
Протягом бюджетного року з державного бюджету України виділено та використано більше як 32 млн гривень на соціальні допомоги та підтримку сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, допомоги інвалідам, на надання пільг та інших соціальних виплат. З метою адаптації до роботи в умовах єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги, за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкцій та розвитку управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проведені ремонті роботи на суму 217 тис. гривень у приміщенні управління.
Для підвищення ефективності та упорядкування механізму надання структурними підрозділами районної державної адміністрації адміністративних (державних) послуг фізичним та юридичним особам, відповідно до розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 03 серпня 2009 року №880 «Про організацію виконання в області Указу Президента України від 03 липня 2009 року №509/2009 «Про заходи із забезпечення додержання прав фізичних та юридичних осіб щодо одержання адміністративних (державних) послуг» та від 11 серпня 2009 року №916 «Про організацію виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року №737 «Про заходи щодо упорядкування державних, у тому числі адміністративних послуг», головою районної державної адміністрації затверджено 27 стандартів адміністративних послуг, що надаються структурними підрозділами Голопристанської районної державної адміністрації.
Архівним відділом районної державної адміністрації збільшено обсяг наданих населенню соціальних послуг в 2,3 рази, забезпечено збереження 122 фондів обсягом більше 18 тис. справ. Кількість трудових архівів, що діють при сільських радах, збільшено на одну одиницю.
Вирішуючи завдання у блоці Програми «Забезпечення продуктивної зайнятості населення, розвиток соціальної інфраструктури», було зареєстровано 50 колективних договорів, 12 – повернуто на доопрацювання в частині передбачення в них норм трудового законодавства. Членами робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення проведено зустрічі з керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, приватними підприємцями, що проводять свою діяльність на території Чулаківської, Нововолодимирівської та Гладківської сільських рад, здійснено перевірки по легалізації оплати праці 92 суб'єкта господарювання та виявлено 61 випадок не оформлення трудових відносин між суб'єктами підприємницької діяльності та найманими працівниками. Станом на 1 січня 2010 року в районі перевищено запланований показник по створенню робочих місць на 17,6%.
Протягом 11 місяців 2009 року кращим за рейтинговим місцем серед районів області є показник середньомісячної номінальної заробітної плати одного працюючого – 1357 гривень.
При перевірці підприємств та організацій випадків недотримання рівня встановленої мінімальної заробітної плати не виявлено.
За результатами перевірок діяльності підприємств та організацій з питань дотримання законодавства України про працю 28 матеріалів на керівників направлено до прокуратури, 79 – до суду. Проведено 4 засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат, стану виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати та 6 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат. До роботи комісій залучалися представники прокуратури району та районного відділу управління МВС України в Херсонській області; тримався на контролі стан виконання підприємствами графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати, керівники яких були зобов'язані вжити невідкладних заходів щодо виплати працівникам існуючої заборгованості та недопущення зростання її в подальшому.
Протягом року погашено заборгованість із виплати заробітної плати в повному обсязі дочірнім підприємством «Геройський сільпром» у розмірі майже 25 тис. гривень та комунальним підприємством «Міськтеплокомуненерго» у розмірі 70,8 тис. гривень.
Разом з тим залишається не вирішеним питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати по приватному сільськогосподарському підприємству «Колос» (110,1 тис. гривень), відкритому акціонерному товариству «Голопристанське АТП -16540» (43,7 тис. гривень), агрофірмі «Пріор» (51,2 тис. гривень), керівники яких не дотримуються графіків погашення заборгованості.
Особливої уваги потребував фінансовий стан господарського комплексу району. Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування по району є збитковим.
В гуманітарній сфері забезпечено збереження мереж закладів охорони здоров'я, освіти та культури.
В галузі охорони здоров'я продовжується реконструкція харчоблоку центральної районної лікарні (використано 150 тис. гривень з районного бюджету), проведені капітальний ремонт неврологічного відділення центральної районної лікарні та Садівської дільничної лікарні, поточні ремонти у відділеннях центральної районної лікарні, за кошти місцевих бюджетів – у Бехтерській дільничній лікарні, Новозбур'ївській лікарській амбулаторії загальної практики — сімейної медицини, ремонти фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Велика Кардашинка, Олексіївка.
Досягнуто поліпшення рівня лікувально-діагностичної допомоги дітям та матерям. Організовано щоденний моніторинг стану здоров'я новороджених дітей, який здійснюється в автоматичному режимі. Ефективно працює система етапності надання медичної допомоги вагітним, роділлям та дітям.
За кошти районного бюджету придбаний комплекс – реанімаційний хірургічний монітор Novins 1800, апарат штучної вентиляції легенів «Фаза -21», бронхоскоп Б-ВО-3-1 з освітлювачем, комплектом інструментів та відсмоктувачем. Безкоштовно отримано від Херсонської обласної клінічної лікарні рентгенівській апарат «Мамограф General Eletric». В Чулаківську лікарську амбулаторію за кошти місцевого бюджету придбаний сучасний електрокардіограф.
З метою поліпшення ранньої діагностики, зниження рівня захворюваності і смертності від раку візуальних форм у районі запроваджено щотижневий моніторинг якості онкопрофоглядів населення.
Своєчасному виявленню туберкульозу у хворих сприяла робота пересувного флюорографу в сільській місцевості.
Вживалися відповідні заходи для збереження мережі закладів культури та зміцнення їх технічного і матеріального стану, покращення умов роботи культурно-просвітницьких закладів.
Проведено капітальні ремонти Новофедорівського сільського клубу та Новозбур'ївського та Геройського сільських будинків культури. Продовжувалися роботи з реконструкції будівлі Голопристанської дитячої школи мистецтв, освоєно 315 тис. гривень. Загальний книжковий фонд центральної районної бібліотеки поповнився на 230 примірників. Закладами культури району у 2009 році проведено близько 3 тисяч заходів для різних верств населення.
Розвиваючи та зберігаючи національні традиції і звичаї, нематеріальну культурну спадщину, забезпечуючи підтримку фестивального руху та аматорської творчості, проведено 6 районних фестивалів. Колективи художньої самодіяльності взяли участь у 20 обласних культурно-мистецьких заходах. У 2009 році знаковими подіями стали Всеукраїнській самміт дитячих бібліотек на базі центральної дитячої бібліотеки за участю представників з 22 областей України та участь трьох колективів району в творчому звіті майстрів мистецтв Херсонської області в столиці держави.
З 1500 масових заходів, проведених для різних груп користувачів бібліотеками Голопристанської центральної бібліотечної системи, наймасовішими та найбільш вдалими стали обласні акції «Тут Батьківщини моєї початок» та «Читай – і стань успішним», Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України-2009», конкурс сімейної творчості по написанню казки-п'єси, тиждень дитячого та юнацького читання, обласний відкритий урок читання та ін.
Просуванню туристичного продукту району сприяли презентація та підтримка проекту «Зелені хутори Таврії», участь садиби «зеленого» туризму «Чайка» у Міжнародній виставці «Туризм на воді» в місті Києві, розробка історико-краєзнавчого туристичного маршруту «Чулаківськими стежками», маршрут вихідного дня «Відпочинок у херсонському селі» по урочищу Буркути, який визнано кращим туристичним маршрутом у Херсонській області. Розробник маршруту отримав відповідний сертифікат на проведення екскурсійної діяльності. В рамках заходів до Всесвітнього дня туризму готельно-спортивно-розважальний комплекс «Збур'ївський кут» с. Стара Збур'ївка визнано кращою садибою в Херсонській області.
В ході моніторингу туристичних садиб району кількість останніх збільшено на садибу сільського зеленого туризму «Красная горница», розташовану на території Новофедорівської сільської ради.
В оздоровчий сезон 2009 року зафіксовано близько 109 тис. туристів, з них 54 відсотки – організовані туристи.
В напрямку будівництва та реконструкції установ відділу освіти району за звітній період проведено обстеження щодо реконструкції системи опалення, заміни, капітального ремонту, будівництва каналізаційної мережі і водопостачання по навчальних закладах району. Завершено капітальний ремонт м'якої покрівлі Новозбур'ївської загальноосвітньої школи №1; проведено заміну віконних блоків на металопластикові у будівлі Чулаківської загальноосвітньої школи; проведено ремонт будівлі станції юних техніків; продовжувалися, по мірі надходження коштів, роботи по будівництву харчоблоку Новозбур'ївської загальноосвітньої школи №3; встановлено огорожу в Голопристанській загальноосвітній школі №4.
Покращилося матеріально-технічне забезпечення дошкільних закладів Великокардашинської, Гладківської, Добропільської, Старозбур'ївської сільських рад на загальну суму майже 105 тис. гривень.
Відкрито додаткову логопедичну групу в міському дитячому навчальному закладі №3 та третю групу в дитячому садку села Малі Копані.
З листопада минулого року вивільнена з оренди будівля дитячого садка в селі Комуна.
Перебудована частина приміщення дитячого садка в приміщенні для Таврійської сільської ради.
Продовжувалися відновлювальні ремонтні роботи щодо відкриття дошкільного закладу у селі Стара Збур'ївка, а саме – підключення об'єкту до електропостачання.
Протягом 2009 року проведені геологорозвідувальні та геодезичні дослідження земельної ділянки, визначеної під будівництво дитячого садка села Кардашинка. Новофедорівською сільською радою замовлено проект на будівництво дитячого садка в селі Залізний Порт.
Знаходяться в стадії завершення матеріали для оформлення технічної документації із складання державного акту на право постійного користування землею для Добропільської, Рибальчеської, Залізнопортівської загальноосвітніх шкіл.
Успішно впроваджуючи спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), на рівні району громадськими організаціями Чорноморської, Геройської, Добропільської, Олексіївської сільських рад протягом 2009 року отримано в рамках проекту 185 тис. гривень з обласного бюджету, 20,4 тис. гривень з районного бюджету, 8 тис. гривень з бюджету Чорноморської сільської ради та 168,6 тис. гривень з проекту СВА, завершивши основні роботи, заплановані на поточний рік по дитячих садках сіл Добропілля, Чорноморське, по сільському будинку культури села Геройське. В очікуванні грантової угоди на отримання першого траншу Мікропроектна пропозиція Новозбур'ївської сільської громадської організації «Мрія» за проектом «Покращення енергозбереження дошкільного навчального закладу «Малятко» села Нова Збур'ївка».
Продовжуючи напрацювання щодо заміни вікон на металопластикові в школах району, опрацювавши необхідність першочергових ремонтних робіт у навчальних закладах громад, що берть участь у Проекті, взято участь у другому турі Проекту з пропозицією по заміні вікон на металопластикові в будівлі Добропільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Мікропроектна пропозиція «Поліпшення енергозбереження Добропільської загальноосвітньої школи в селі Добропілля» знаходиться на погоджені в Головному офісі Проекту в Києві.
З метою спільного планування, впровадження, моніторингу та забезпечення сталості проектів громад, проведено 6 засідань Форуму місцевого розвитку Голопристанського району та нараду за участю координаторів Проекту.
Трималося на контролі завдання блоку «Реформування житлово-комунального господарства» в частині забезпечення стовідсоткового рівня оплати за спожитий природний газ і електроенергію та житлово-комунальні послуги. З наростаючим підсумком у січні-листопаді показники району перевищували стовідсоткову позначку рівня сплати за спожитий природний газ та електроенергію та відповідали першому та 8 місцям серед районів області відповідно. Рівень сплати населенням району за житлово-комунальні послуги дозволив зайняти друге місце у рейтингу.
Збур'ївською сільською радою проведено заміну частини мереж водопроводів у селах Облої, Збур'ївка загальною протяжністю 370 метрів. За рахунок коштів районного та міського бюджетів демонтовано башту Рожновського та встановлено автономне устаткування на території Голопристанської загальноосвітньої школи №1. Генеральний план села Стара Збур'ївка знаходиться на експертизі в ДП «Українська державна інвестиційна експертиза».
Проведено капітальний ремонт системи опалення Таврійської загальноосвітньої школи з демонтажем опалювального котла та наступним встановленням трьох нових і прив'язки їх до системи опалення; завершено роботи по реконструкції системи опалення станції юних техніків; проведено капітальний ремонт системи опалення Рибальчеської загальноосвітньої школи з встановленням електричного котла; виконані роботи по капітальному ремонту опалювального котла дитячої спортивної школи та заміну опалювального котла в Круглоозерській загальноосвітній школі; завершено будівництво топочної з одним котлом у дитячому садку села Нова Збур'ївка.
В рамках виконання обласної та районної програм газифікації населених пунктів району збудовано підвідний газопровід і газифіковано дільничну лікарню та загальноосвітню школу с. Нова Збур'ївка; здійснено за кошти населення села Стара Збур'ївка врізку до підвідного газопроводу середнього тиску, на будівництво 28 км розподільчого газопроводу. Продовжувалися роботи щодо газифікації об'єктів соціальної сфери. Збудовано підвідний газопровід і газифіковано дільничну лікарню та загальноосвітню школу с. Нова Збур'ївка. Проведені будівельні роботи та введено в експлуатацію нові газові котли у Новозбурївському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті та Малокардашинській загальноосвітній школі.
На виконання завдань блоку «Сприяння рівня та якості життя населення та задоволення його потреб» місцевими бюджетами району передбачено 108 тис. гривень, у тому числі по районному бюджету – 80 тис. гривень на фінансування регіональної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім». Кредитами Херсонського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Херсонської облдержадміністрації скористалися 5 громадян, що проживають на території Великокардашинської, Бехтерської та Новософіївської сільських рад, на загальну суму 205 тис. гривень
У 2009 році районною державною адміністрацією видано забудовникам 11 архітектурно-планувальних завдань на розробку проектів житлового, промислового, комунально-побутового призначення, благоустрою, видано 4 будівельні паспорти, надано 12 містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок.
На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 22 квітня 2005 №455 «Про стан забудови рекреаційно-курортних територій області» на нараді при голові районної державної адміністрації в листопаді 2009 року підсумовано результат аналізу стану забудови сіл Залізний Порт та Більшовик. Сільським радам, які знаходяться в рекреаційно-курортних зонах, рекомендовано в бюджеті 2010 року передбачити кошти на виконання генеральних планів з подетальним плануванням прибережної зони.
Проведена інвентаризації наявних генеральних планів населених пунктів, документації із встановлення меж для коригування наявних матеріалів з метою покращення містобудівної документації.
На виконання блоку Програми «Збереження, раціональне використання та розвиток природних ресурсів. Розвиток земельних відносин та землекористування» за кошти державного бюджету завершена грошова оцінка земель 32 населених пунктів, яка затверджена відповідними сільськими радами та використовується при нарахуванні орендної плати за земельні ділянки, визначенні розміру земельного податку, державного мита при спадкуванні, даруванні тощо.
В стадії виготовлення землевпорядна документація на землі лісового фонду. За кошти державного бюджету ДП «Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» розробляються схеми малопродуктивних земель на території району та рекомендації по їх використанню (залуженню та залісненню).
В стадії розробки знаходиться проект розмежування земель с. Більшовик.
На виконання завдань блоку «Покращення екологічної ситуації. Збереження та розвиток природного середовища» Новофедорівською сільською радою освоєно 1 млн гривень, передбачених сільською радою на реконструкцію очисних споруд в селі Залізний Порт, у червні 2009 року здійснено їх пуск, а з початку липня — забезпечено функціонування.
Згідно з генеральним планом, в селі Більшовик відведено земельну ділянку під очисні споруди.
Надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в районі у 2009 році не виникало, за винятком погіршенням погодних умов у грудні, а саме: різке зниження температури повітря, випадання снігу, хуртовини, виникнення ожеледі та різкі пориви вітру.
Проведено навчання керівного складу та органів управління цивільного захисту району з питання «Дії в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру». Розроблено план інженерного захисту населення і територій району при загрозі або виникненні всіх видів надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Відбулося 14 засідань районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Кошти резервного фонду не використовувалися.
З метою збереження позитивних тенденцій та досягнень, результати аналізу виконання бюджету, програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанщини за 2009 рік будуть враховані при розробці проектів районного бюджету та програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2010 рік.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |