У день голосування багато дільниць 185-го виборчого округу починали свою роботу без кворуму і зовсім не через політичні розбіжності — все значно прозаїчніше: ожеледиця та людський фактор.
Як розповіла голова окружної виборчої комісії № 185 Валентина Замченко, «компанія-перевізник, із якою у ОВК була домовленість, виявилася неспроможною організувати підвіз такої кількості людей на дільниці». Членам ДВК, у відповідь на їх обурення, оператор служби таксі відповідала, що половина машин не виїхали через негоду, а попередніх замовлень приблизно на один і той же час було близько сотні (всього у дільничних комісіях тільки по місту працювало понад 2,6 тисячі людей).
Складно було дістатися до дільниці і членам ДВК № 1 — більшість прийшла пішки. Так, Анатолію Короленку, голові дільничної комісії, довелося через халатність фірми-перевізника вдягти старі та перевірені (а головне -не слизькі) кросівки і... Хоча вигляд поєднання кросів та класичного костюму був дещо дивним, та Анатолій Миколайович не засмучувався: «Головне — руки-ноги цілі».
Отож, не без складнощів, але у день голосування усі члени ДВК прибули на дільницю вчасно.
Процедуру початку голосування було дотримано, проте не без боротьби... Ще десь з пів на восьму під дверима приміщення ДВК почав збиратися люд. За здоров'я виборців, що стояли на 10-градусному морозі, почали хвилюватися члени комісії, і поки голова говорив по телефону з ОВК, дозволили охоронцеві відчинити вхідні двері. Помітивши це, голова примусив людей вийти, проте члени комісії та спостерігачі вмовили його дозволити виборцям зачекати відкриття дільниці у коридорі, де не так холодно.
Рівно о 8-й перший виборець отримав бюлетень.
До речи. Під час першого туру голосування саме до цієї ДВК надійшло бюлетенів менше, аніж було зареєстровано виборців. Цього разу бюлетенів було більше на кілька десятків. Та це, як пояснив Анатолій Короленко, добре, оскільки, члени комісії розраховували на включення виборців до додаткових списків.
Саме з цим не тільки на ДВК № 1, а й в усьому місті (тай в Україні) були чималі проблеми. Для того, аби включити виборця у додатковий список для голосування,*секретар або голова ДВК мали спочатку додзвонитися до органів ведення держреєстру, а це було дуже проблематично, на це йшло від 1 до 2 годин. Та більшість тих, хто не знаходив себе у списку, так довго не чекав, а просто йшов додому...
Було зафіксовано і порушення
Близько одинадцятої години спостерігачами було складено акт, у якому зафіксували начебто факт організованого підвозу виборців. На думку авторів акту, саме після того, як біля дільниці з'явився загадковий автобус... до ДВК масово стали приходити люди, яких не було внесено до основного списку для голосування, із вимогами включити їх у додатковий.
Про приємні моменти
У день голосування виборці першої дільниці (здебільшого люди похилого віку) вітала усіх зі «вятом Виборів», а батьки, які привозили своїх дітей на санчатах, дозволяли їм кидати бюлетені у скриньки, пояснюючи, що роблять вони важливу справу — обирають майбутнє країни. І перший, і другий факти викликали посмішки в усіх присутніх та робили атмосферу менш напруженою.
Проголосувала на цій дільниці і чи не найстаріший виборець — 81-річна Марія Козинкіна. Не дивлячись на те, що її прізвище було включено до списків тих, хто голосує вдома, — літній пані дозволили проголосувати на дільниці, не чекаючи, поки повернуться члени ДВК, які поїхали організовувати вибори на дому. Чому літня жінка прийшла сама? Вона відповіла просто, можливо, саме у цьому і є суть виборів: «Я прийшла, щоб проголосувати і щоб після цих виборів краще жити стало».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |