Ось і пережили нарешті другий тур виборів президента України. Попереду на нас очікують зміни, можливо, розчарування...
Як же голосували цього разу? 49 виборча дільниця, 185 територіального виборчого округу, мабуть, як і всі інші дільниці міста, розпочала свою роботу близько сьомої години ранку.
0 7.15 розпочалося засідання комісії, до складу якої увійшли 16 осіб. Головним питанням стало обговорення Постанови ЦВК про внесення виборців у списки в день голосування рішенням дільничної виборчої комісії. Дехто з членів комісії були проти і наголошували на тому, що постанова незаконна. Шляхом голосування, прийняли рішення: Постанову ЦВК -виконувати.
Таким чином, до додаткових списків вносили тих, хто писав заяву і мав відповідну прописку. Голова комісії у телефонному режимі зв'язувалась з держреєстром, у разі підтвердження наявності особи, її включали до списків.
Рівно о 8-й годині, дільниця була готова до голосування: бюлетені роздані, скриньки oпечатані, контрольні они опущені. Точно за графіком дільниця зустріла свого першого виборця, тобто иборців, адже.ще до її відкриття під дверима вже вишикувалося близько 20 осіб.
Всього до списків виборців на дільниці було внесено 2498 осіб, у порівнянні з першим туром — на 79 осіб більше! Отже у держреєстрі все ж таки,трішки попрацювали, але це не змінило ситуації. Як приходили три тижні тому обурені люди, що їх немає у списках, так приходили і цієї неділі. Одному чоловіку взагалі прийшло запрошення, у якому запрошували голосувати не тільки членів його родини, але й людину, яка ніколи не проживала в його квартирі! Пояснити такий стан речей не змогли ані на дільниці, ані у держреєстрі. Звідки взялась людина — невідомо! Були випадки, коли люди просто зникали зі списків, але після підтвердження про прописку вони мали можливість проголосувати.
Збільшилась і кількість бажаючих проголосувати на дому — з 44 до 67 осіб, як зауважили у комісії, «це зумовлено лише збільшенням бажання людей проголосувати». Довідки з лікарні не вимагалися, адже це люди здебільшого 1919-1925 років народження.
Що стосується кількості виборців, які проголосували, то у порівнянні з першим туром, на 13 годину дня їх було менше. Наплив очікували після 14.00, але й так і не сталося. Для когось завадою стали погодні умови, для когось — небажання голосувати. Дехто, не знайшовши «свого кандидата» у списках, просто жмакали бюлетень, кидали їх на підлогу і йшли додому (зрозуміло, що такий бюлетень визнавався недійсним).
Іноді складалося враження, що люди вперше на виборах: кілька разів перепитували, що ставити, галочку чи хрестик, а навіщо, а можна напроти всіх?
Інші взагалі голосували не відходячи від урни, спостерігачі звісно робили зауваження, але дарма...
Загалом, голосування і на цей раз пройшло спокійно, основні проблеми, як і три тижні тому, були тільки з недосконалими списками виборців.
Будемо сподіватися, що до виборів на місцевому рівні держреєстри врешті-решт візьмуть до уваги всі помилки, і списки стануть більш-менш придатними для роботи!
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |